Heroic niespodziewanie wykonuje zmiany kadrowe. Daniel „mertz” Mertz zajmuje miejsce na ławce rezerwowych, a w jego miejsce wchodzi Niels-Christian „NaToSaphiX” Sillassen.

Zmiany w duńskiej drużynie są następstwem fatalnego występu podczas Intel Extreme Masters Sydney 2019. Ekipa Adama „friberga” Friberga rozegrała wyłącznie dwa spotkania, po czym musiała pożegnać się z turniejem.

Od głównego składu Heroic odsunięty został młody snajper, który niegdyś reprezentował barwy North Academy oraz North – Daniel „mertz” Mertz. W jego miejsce wchodzi znany duński YouTuber oraz streamer, a w dodatku były gracz Sprout – Niels-Christian „NaToSaphiX” Sillassen. Sillassen od grudnia zeszłego roku jest wolnym agentem. Przez większość tego czasu grał w sklejce LPSP!. NaToSaphiX wystąpi z Heroic już dziś w zamkniętych kwalifikacjach do ESL One Cologne.

Byłem cierpliwy przez kilka miesięcy, lecz teraz przyszedł czas powrócić do pracy. Znalazłem drużynę, dla której chcę się poświęcić i wierzę w długą, pełną sukcesów podróż z Heroic! Czuję się zaszczycony i jestem bardzo szczęśliwy, że tak duża organizacja jak Heroic zdecydowała się przyjąć mnie pod swoje skrzydła. Mam nadzieję, że zostanę bohaterem!

 – powiedział Niels-Christian „NaToSaphiX” Sillassen