Po prawie dwóch tygodniach zmagań przyszedł czas na ostateczny pojedynek pomiędzy dwoma najlepszymi drużynami. Team Vitality podejmie dziś rękawice reprezentantów BIG w walce o mistrzostwo cs_summit 6!

Vitality po rozstaniu z prowadzącym w marcu bieżącego roku musiało na nowo poukładać swoją grę. Rolę kapitana przejął Dan „apEX” Madesclaire, zaś w wolne miejsce Francuzi przyjęli siedemnastoletniego Kévina „misutaaa” Rabiera, co przez społeczność zostało dość chłodno odebrane. Rabier dzięki dobrym występom w FPL-u, zapowiadał się na dobrego strzelca. W ostatnich tygodniach widać, że Vitality znalazło przepis na sukces. Ich najmłodszy zawodnik wciąż pozostaje w cieniu głównej gwiazdy – Mathieu „ZywOo” Herbauta, lecz wypełnił lukę w składzie na tyle dobrze, że obecnie Francuzi jako jedyna formacja na świecie jest pewna występu na nachodzącym Majorze ESL One: Rio.

BIG zdecydowanie jest fenomenem ostatniego miesiąca. Jeszcze w kwietniu Niemcy pogrywali w tzw. LOOT.BET-ach i Home Sweet Home Cupach, nie zawsze triumfując, a kilka tygodni później wygrali DreamHack Masters Spring, awansowali do ESL Pro League i obecnie świetnie sobie radzą w cs_summit. Wewnętrzne zmiany, o których nie mówiło się jeszcze głośno, wyniosły grę BIG na zupełnie inny poziom. W ciągu ostatnich trzech miesięcy wygrali prawie 83% swoich spotkań, co czyni ich obecnie jedną z najmocniejszych formacji na świecie.

BIG będzie miało okazję zrewanżować się Vitality, wszak dokładnie przedwczoraj obydwie formacje spotkały się w finale górnej drabinki cs_summit. Po wygraniu tego meczu Team Vitality zapewniło sobie awans na Majora, lecz nie była to łatwa przeprawa dla nadsekwańskiej ekipy. Dzisiejszy pojedynek może zakończyć się zupełnie innym rezultatem, jednak warto pamiętać, że Vitality posiada mapę przewagi dzięki poprzednim wynikom.

Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00 i będzie go można zobaczyć z polskim komentarzem na kanale www.twitch.tv/esportnow. W gronie komentatorskim znajdują się m.in. Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerami polskiej transmisji są SteelSeries oraz forBET.