Podopieczni Adriana „IMD” Piepera rozegrają dziś swoje dwa ostatnie pojedynki w 33. edycji ESEA MDL. Nawet jeśli zwyciężą oba mecze, nie wywalczą bezpośredniego utrzymania w lidze – czekają ich baraże.

Zapewne jeszcze kilka miesięcy temu nikt nie pomyślałby, że iHG znajdzie się w tak słabej sytuacji. Zespół Pawła „innocenta” Mocka przed dokonaniem zmian był przecież uważany za najlepszy polski skład, ponieważ wygrał ESL Mistrzostwa PolskiGames Clash Masters 2019 i niejednokrotnie pokazywał pazur w różnych eliminacjach. Teraz jednak te tytuły zostały zasypane wieloma porażkami w przedsionku ESL Pro League, w którym dziś Pawła „reatza” Jańczaka i spółkę czekają zmagania przeciwko Sprout pro100.

Pierwsza z wymienionych potyczek wystartuje równo o 17:00. Bez wątpienia będzie ona niezwykle ciężka dla naszych rodaków, ponieważ podejmą oni drużynę Pawła „dychy” Dychy będącą w sporym gazie. Sprout Esports ESEA MDL ma już zapewnione play-offy, natomiast jest szansa, że fazę zasadniczą zakończy na pierwszej pozycji w tabeli. Dałoby im to lepsze rozstawienie w dalszym etapie rywalizacji.

Następne zawody z Illuminar na serwerze rozpoczną się o 20:00. W nich także polskie grono nie będzie miało łatwego zadania. Zmierzy się bowiem z pro100 zajmującym w tej chwili 35. miejsce w światowym rankingu HLTV. Wczoraj o sile rosyjskiej paczki przekonali się reprezentanci Actina PACT ulegając jej rezultatem 11:16.

Zarówno jeden, jak i drugi mecz możecie oglądać na kanale ESL Polska.