Na początku sierpnia możemy spodziewać się kolejnych rozgrywek z najwyższego szczebla w CS:GO. Mowa tutaj o zawodach organizowanych przez DreamHacka, a uczestnicy zmagań to dzisiejsza śmietanka Counter-Strike'a.

Wspomniany turniej odbędzie się w dniach 8-16 sierpnia, tuż przed ESL One Cologne. Z naturalnych przyczyn, następna edycja DreamHacka również odbędzie się w formacie online, dlatego też została ona podzielona na dwa regiony – europejski i amerykański. Zarówno na Starym jak i Nowym Kontynencie będzie do wygrania sumarycznie 90.000 dolarów.

W Europejskich rozgrywkach pojawią się zespoły z wysokiej półki, jednakże niekoniecznie z tej najwyższej. Co prawda zaproszone zostały ekipy, które widnieją dzisiaj w czołowej dziesiątce rankingu HLTV, są to jednak pojedyncze wyjątki. W liczącej osiem zespołów liście uczestników jedynie BIG i Complexity mogą szczycić się tak wysoką pozycją. Pozostałymi formacjami zaproszonymi do wzięcia udziału są MAD Lions, Endpoint, Heroic, Spirit, forZe oraz OG. Ta ostatnia cieszy nas w szczególności, ze względu na obecność Polaka, mantuu, w jej szeregach.

Natomiast jeżeli mowa o zmaganiach zza Atlantyku, to trudno nazwać zaproszone drużyny inaczej niż najlepszymi z tamtego regionu. Koniec końców, lista dobrych brygad w Ameryce Północnej jest o wiele mniejsza w porównaniu do kontynentu europejskiego. Z czołowych, radzących sobie najlepiej po drugiej stronie oceanu można wymienić Liquid, FURIE, 100 Thieves, czy też Evil Geniuses. Skład ten dopełnią Gen. GCloud9, Triump i Ze Pug Godz.