Czas na drugi dzień zmagań w europejskich play-offach BLAST Premier Spring 2020. Dzisiaj na serwerze będziemy mieli przyjemność oglądać między innymi polski akcent, jakim jest mantuu.

W związku z tym, razem z forBET, legalnym polskim bukmacherem posiadającym zakłady na wydarzenia esportowe, przeprowadziliśmy analizę dzisiejszych spotkań w BLAST Premier Spring 2020 Europe Finals. forBET posiada w swojej ofercie szeroką gamę meczów esportowych. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

Russian Federation Natus Vincere

*Kurs forBET:
1.47 : 2.44

Data rozpoczęcia
godz. 16:30, 16.06.20

Sweden Ninjas in Pyjamas

Zanim jednak przejdziemy do ostatniego ćwierćfinału górnej drabinki, w którym przyjdzie nam zobaczyć naszego rodaka, na serwerze pojawią się zawodnicy Natus Vincere i Ninjas in Pyjamas. Pomimo coraz to lepszej formy Szwedów, którzy wczoraj uporali się z MAD Lions w batalii o miejsce w finałach, to s1mple i spółka wciąż pozostają faworytem tego spotkania. Najlepszym i najbardziej oczywistym argumentem popierającym tę tezę jest naturalnie sama gwiazda Na'Vi, która niedawno pobiła swój osobisty rekord. Poza tym, ekipa z regionu CIS jest po prostu lepiej zgrana, chociaż nie zawsze chcę grać jako zespół. Nie raz zdarzało się przecież, że całe serie były wygrywane przez Kostyliewa, który musiał dźwigać resztę na swoich plecach.

Z drugiej strony, nie sposób nie docenić NiP-u. Skandynawowie wyglądają coraz lepiej odkąd zamienili Lekr0 na hampusa, posiadają głęboki map pool, a gracze tacy jak REZ i Plopski powoli wracają do swoich szczytowych dyspozycji. Do Natus Vincere niewiele im brakuje, co zauważają nawet eksperci z HLTV – różnica w światowym rankingu pomiędzy obiema formacjami to zaledwie cztery miejsca. Jeżeli spojrzymy na atrakcyjny kurs forBET, to nie sposób nie zastanowić się nad wyborem Szwedów.

European Union Complexity

*Kurs forBET:
1.56 : 2.23

Data rozpoczęcia
godz. 20:00, 16.06.20

European Union OG

Mecz odrobinę niższego poziomu, aczkolwiek wciąż intrygujący, przyjdzie nam oglądać dzisiejszego wieczoru. Complexity podejmie OG o miejsce w półfinale górnej drabinki. Obie ekipy są na bardzo podobnym poziomie, czego dowodem jest ranking HLTV – znajdują się one kolejno na 20. i 21. lokacie. Ostatnie rezultaty poizona i spółki z pewnością ich zadowalają. Na ostatnie siedemnaście starć, zaliczyli oni jedynie trzy porażki, na forZe, fnatic i polskie Honoris. Podobnym bilansem nie mogą pochwalić się ich dzisiejsi rywale, a wręcz na odwrót. OG większość ostatnich spotkań przegrało, niekoniecznie na zespoły z najwyższej półki.

Dodatkowo, Complexity posiada o wiele większy zakres rozgrywanych map, na których triumfowali bardzo często, przez co veto powinno je faworyzować, niezależnie od tego, na jakich trzech mapach zmierzy się ono z OG. Co może być w takim wypadku asem w rękawie dla skreślanej formacji valde? Indywidualności. Każdy gracz, jeżeli pokaże się ze swojej najlepszej strony, może samodzielnie wybronić wygraną. Problemem jest niestety to, że od dawna takowego nie widzieliśmy od żadnego członka zespołu.

Polska transmisja turniejów BLAST odbywa się na oficjalnych kanałach ESPORT NOW na platformach Twitch, Youtube i Facebook, a całość komentują między innymi Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerem polskiej transmisji są Media Expert oraz forBET.

* – kursy z dnia 15.06.20 r. z godziny 20:00