x-kom AGO jako jedyna polska formacja zapewniła sobie udział w dwunastym sezonie ESL Pro League. Jastrzębie mają szansę wypłynąć na szerokie wody, mierząc się ze światową czołówką.

W związku z tym forBET, legalny polski bukmacher posiadającym zakłady na wydarzenia esportowe, zorganizował specjalną serię promocji na występy x-kom AGO. Szczegóły akcji znajdziecie na przygotowanej podstronie, na której publikowane będą bieżące promocje. Na dzień pierwszego września przygotowano MaxiZysk, dzięki której wygrana na kuponie może zostać podwojona.

Russian Federation Natus Vincere

*Kurs forBET:
1.57 : 2.29

Data rozpoczęcia
godz. 14:00, 01.09.20

European Union GODSENT

GODSENT zaliczyło bardzo długą przerwę od oficjalnych spotkań, wszak ostatni mecz rozegrali na początku lipca. Z pewnością część tego czasu poświęcili na zasłużone wakacje, lecz patrząc na aktywność ich trenera w mediach społecznościowych, ostatnie tygodnie minęły im pod znakiem ciężkiej pracy. Być może wyszli na tym lepiej niż Natus Vincere, które zaliczyło spory blamaż podczas ESL One Cologne. Rozegrali zaledwie trzy spotkania, w których pokonali słabo dysponowane mousesports oraz polegli w walce z Complexity i Ninjas in Pyjamas.

Mimo to Rosjanie są faworytem tego meczu i zgodziłbym się z tym, gdyby prezentowali stabilną formę. Jednak ich ostatnie występy wskazują, że GODSENT może być dla nich wyrównanym przeciwnikiem. Ciężko jednoznacznie wskazać zwycięzcę, lecz spodziewam się trzech map, na co kurs obecnie wynosi 1.90.

France G2 Esports

*Kurs forBET:
1.47 : 2.54

Data rozpoczęcia
godz. 17:30, 01.09.20

European Union OG

Drugi dzisiejszy pojedynek mogliśmy niedawno oglądać w fazie pucharowej ESL One Cologne 2020. Ekipy te walcząc o awans od półfinału z pewnością dały z siebie wszystko, co zaowocowało dość wyrównanym, trzymapowym pojedynkiem. Skład prowadzony przez Aleksib znajduje się obecnie na 12. pozycji rankingu HLTV, lecz o G2 Esports mówi się jako o najstabilniejszej drużynie 2020 roku. Francuzi w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy nie wygrali ani jednego turnieju, a mimo to i tak przez chwilę znaleźli się na szczycie wcześniej wspomnianego rankingu. Sądzę, że kilka minionych dni to za mało czasu aby OG poprawiło wszystkie błędy popełnione w ostatnim starciu i znów zobaczymy dziś tryumfujące OG.

Germany BIG

*Kurs forBET:
1.22 : 3.94

Data rozpoczęcia
godz. 21:00, 02.05.20

Poland x-kom AGO

Na sam koniec w akcji zobaczymy polskie Jastrzębie. x-kom AGO przebojem wdarło się do Pro Ligi, pokonując w finale kwalifikacji niemiecko-polskie Sprout. Furlan i spółka trafili do grupy teoretycznie uznawanej za łatwiejszą, lecz patrząc na poziom wszystkich drużyn, AGO nie może liczyć na łatwe mecze. Zdecydowanie częściej to ich przeciwnicy stawiani będą w roli faworyta i nie powinniśmy się temu dziwić. Ten skład AGO dopiero wypływa na międzynarodowe wody i będzie zyskiwać doświadczenie, być może częściej zbierając bęcki niż wygrywając. Ale jest to częścią drogi na szczyt.

BIG nie pokazało się z dobrej strony w ESL One Cologne, lecz można to traktować jako wypadek przy pracy. Istnieje jednak cień szansy, że po gigantycznej zwyżce formy, zaliczyli teraz poważny dół i polegną w starciu z Polakami.

Wszystkie mecze w ramach ESL Pro League można oglądać na kanale ESL CS:GO.

* – kursy z dnia 01.09.20 r. z godziny 10:00