Przed nami kolejne spotkania obfitujące w masę emocji. Wraca ESEA MDL, w którym tym razem zobaczymy dziewiętnastu Polaków! Jako pierwsza do walki przystąpi ekipa Grzegorza „SZPERA” Dziamałka.

Poprzedni sezon ESEA MDL był średnio udany dla ekip z naszego kraju. Tylko x-kom AGO zdołało pokazać się z lepszej strony i wywalczyć miejsce na Global Challenge. Pozostali? Daleko, daleko w tyle. ex-Virtus.pro wycofało się z rozgrywek, Wisła All in! Games Kraków wraz z Illuminar Gaming spadła do relegacji, a Actina PACT zajęła 10. lokatę. Nie zmienia to jednak faktu, że w obecnych rozgrywkach zobaczymy prawie dwudziestu Polaków!

Drużyna SZPERA (jeszcze w starym składzie) zajęła 1-2. miejsce w relegacjach, dzięki czemu wywalczyła slot do 34. sezonu. Naszych rodaków będziemy mogli obserwować również w barwach Actiny PACT oraz Demolition Crew! To właśnie w zespole devoduvka zobaczymy cranka, snatchiego oraz morelza. Najciekawsza sytuacja tyczy się x-kom AGO oraz Sprout, w którym możemy zobaczyć dychę. Oba zespoły wywalczyły awans do Global Challenge, lecz rozgrywki te zostały przełożone na niewiadomy termin. Więcej o całej sytuacji możecie przeczytać w artykule Olka.

Nowy sezon ESEA MDL zaczniemy od starcia Nemigi z Wisłą All in! Games Kraków, która jeszcze nie tak dawno dokonała zmian w składzie. Dzisiejszy rywal naszych rodaków cztery dni temu zapewnił sobie udział w playoffach szóstego sezonu LOOT.BET. Bułgarzy w głównej mierze skupieni są jednak na ESL One: Road to Rio – CIS. Zespół naszego wschodniego sąsiada jest więc mocno zmotywowany oraz przygotowany do rywalizacji na najwyższym poziomie. Dla Polaków będzie to naprawdę ciężka przeprawa, w której o zwycięstwo będzie niezwykle trudno. Spotkanie rozpocznie się o 17:00, a transmisja będzie dostępna tutaj.