W ostatnim update od valve, dotyczącym CS:GO, pojawiły się naklejki z nadchodzącego turnieju rangi major.

Długo wyczekiwany major w RIO nadchodzi wielkimi krokami, bowiem planowany początek turnieju to 31.10, a więc pozostał już tylko nieco ponad tydzień. Jednak już teraz możemy zakupić przedmioty związane z turniejem w Brazylii.

Bez niespodzianek wygląda także system pick-em. Aby wziąć udział w zabawie i powalczyć o diamentową odznakę z najbliższego turnieju valve, musimy jednak zakupić przepustkę. Najtańszy wariant (w złotówkach) to 49.15. Przepustka uprawnia nas między innymi do typowania przebiegu zawodów, kolejno w fazie pretendentów, legend oraz mistrzów.

Jeżeli zaś chodzi o kapsułki z logo drużyn, obecna cena to 4.85pln, jednak valve przyzwyczaiło nas już do znacznych obniżek cen, zaraz po zakończeniu majora. Warto również wspomnieć że kupując item'y związane z majorem wspieramy także drużyny oraz zawodników, którzy wystąpią w RIO. Zostanie dla nich przeznaczone aż 50% zysków z całej sprzedaży.

Według valve kwota dochodu, z wcześniej wspomnianych przedmiotów, z dwóch ostatnich major'ów to ponad 70 milionów dolarów.