W sieci pojawiła się masa informacji dotyczących możliwego przeniesienia CS:GO na nowy silnik Source 2. Takich przecieków jeszcze nie było!

Od kilku dni w internecie pojawiają się zupełnie nowe informacje dotyczące możliwych nowości w Counter-Strike: Global Offensive. Produkcja Valve już w sierpniu skończy okrągłe dziesięć lat, a amerykańskie studio przygotowuje się do celebrowania okrągłych urodzin. Wiemy, że na pewno w grze pojawią się nowe naklejki zaprojektowane przez społeczność dzięki ogłoszonemu konkursowi, lecz najprawdopodobniej pracownicy Gabe'a Newella przygotowują o wiele więcej.

Dwie osoby zajmujące się poszukiwaniem nieopublikowanych informacji dotyczących CS:GO, przyłapały deweloperów zajmujących się Counter-Strikem na testowaniu map z dopiskiem „S2”. Nie trudno się domyśleć, że może tu chodzić o lokacje przeniesione na Source 2, które są sprawdzane przez twórców. Jakie mapy trafiły na warsztat? Były to:

  • ar_shoots_s2
  • cs_italy_s2
  • de_inferno_s2
  • de_lake_s2
  • de_overpass_s2
  • de_shortdust_s2

GabeFollower oraz Aquarius, bo tak nazywają się osoby, które dotarły do tych informacji, podzielili się informacją w jaki sposób sprawdzali deweloperów. Wykorzystywali oni lukę platformy Steam, która po dawała szczegółowe informacje dotyczące deweloperskiej wersji CS:GO, wyglądające tak:

Spekulacje wyglądają następująco – deweloperzy przez ostatnie miesiące pracowali nad przeniesieniem i udoskonaleniem znanych nam map na Source 2, a obecnie je testują. Pokrywałoby się to z kwietniowym zatrudnieniem osoby odpowiedzialnej za dekorację map, która wcześniej pełniła obowiązki w Riot Games przy grze Valorant.

Oczywiście pojawiły się również głosy sceptyków mówiących, że „s2” równie dobrze może oznaczać „Sezon 2”. Jednak wciąż mógłby być to zwiastun wielu zmian nadchodzących do CS:GO, bo warto przyznać, że oprócz niedawno wydanej skrzynki, Valve bardzo mało zmieniało w Counter-Strike'u w 2022 roku.