Pociąg odjechał. Poznaliśmy wszystkich uczestników PGL Major Sztokholm. Pora więc przyjrzeć się największym nieobecnym turnieju w stolicy Szwecji.

OG

Mało kto kilka miesięcy temu uwierzyłby w to, że na PGL Major Sztokholm zabraknie OG. Na początku 2021 roku zespół mantuu zajmował przecież 6. miejsce w rankingu HLTV. Pozostałe miesiące był już słabsze dla europejskie formacji, z którą pożegnał się NBK i ISSAA, a w ich buty musieli wejść  niko i nastoletni flameZ. W tym roku drużyna naszego rodaka mogła poczuć już smak zwycięstwa podczas Spring Sweet Spring 2. Jakiś czas później podopieczni ruggeha zajęli także 2. miejsce na IEM Summer, a po przerwie wakacyjnej zakończyli zmagania w 14. sezonie ESL Pro League na etapie półfinału. Raczej nikt nie przeczuwał więc, że w stolicy Szwecji nie zobaczymy formacji Polaka.

forZe

forZe może być złe tylko i wyłącznie na siebie. Rosjanie awans na Majora mieli na wyciągnięcie ręki, ale fatalny występ na IEM Fall:CIS przesądził o tym, że stracili swoje piąte miejsce w rankingu RMR kosztem Entropiq. Rok 2021 był zdecydowanie dobry dla zespołu Jerry’ego. Ten wywalczył sobie awans na LAN Sweet LAN 2022, wygrywając Spring Sweet Spring 1. Jakiś czas później triumfował także na Domination League 1, a całkiem niezły występ zaliczył również podczas ESL Pro League, gdzie przedstawiciele regionu CIS wywalczyli sobie awans do play-offów z naprawdę ciężkiej grupy.

Complexity

Jason Lake tworząc Juggernauta chciał, aby zespół nie tylko regularnie występował na Majorze, ale i walczył na nim o najwyższe cele. Ostatnie miesiące brutalnie zweryfikowały plany CEO Complexity. Oczywiście w drużynie przed samym IEM Fall doszło do wielu zmian i w ten sposób można tłumaczyć słabą dyspozycję CoL, ale czy na pewno można usprawiedliwić brak awansu na turniej tej rangi, mając w składzie takich graczy, jak coldzera, es3tag, czy blameF?

fnatic

Większość 2021 roku dla fnatic jest jedną wielką porażką, a sam początek był całkiem obiecujący. KRIMZ i spółka w styczniu zajęli 2. miejsce na cs_summit 7, gdzie ulegli tylko Virtus.pro. Później było już tylko gorzej. Pomimo gwałtownych zmian i ściągnięciu utalentowanych graczy, jak np. ALEX czy mezii zespół nie potrafił wygrać na IEM Fall ani jednego meczu nawet z Fiend czy DBL PONEY.

Sinners

Sinners w ostatnich miesiącach imponowało wręcz formą, co pokazują ostatnie wyniki drużyny. Zespół oskara podobnie jak forZe nie potrafił jednak wykorzystać swojej szansy. Czesi awans na Majora mieli na wyciągnięcie ręki. IEM Fall rozpoczęli od trzech zwycięstw, niestety później przegrali z Movistar Riders i Astralis a w rundzie dogrywek ponownie ulegli Hiszpanom oraz Heroic.