Wisła All in! Games Kraków ponownie cudownie zaskakuje! Polacy rozprawili się z North w półfinale turnieju Nine to Five 3 i zagrają o mistrzostwo zawodów.

Mecz rozpoczął się na mapie Overpass, wybranej przez North. Polacy zaliczyli mocny falstart, wszak po wygranej pistoletówce, przegrali kolejną potyczkę co doprowadziło do wyniku 2:5. Wtedy SZPERO i spółka złapali dobry rytm gry, który pozwolił nie tylko wypracować sobie przewagę, ale również wygrać pierwszą połowę aż trzema punktami. Po zmianie stron Wisła kontynuowała dobrą passę, po tym jak wygrali force'a w drugiej rundzie. Duńczycy dali naszym doprowadzić do wyniku 13:7, po czym zaczęli comeback. Ostatecznie zobaczyliśmy dogrywkę, w której bohaterem zostali mynio oraz SZPERO, a Wisła dopisała pierwsze oczko do swojego konta.

Nuke wybrany przez Wisłę rozpoczął się od czterech rund wygranych przez Duńczyków. Wtedy nasi rodacy zdołali wyrównać wynik, a North o piąty punkt zagrało z samymi pistoletami. Niestety dla naszych, Lekr0 trafił dwie niesamowite głowy, co ustawiło tę potyczkę. Od tego momentu Biała Gwiazda miała wielkie problemy ze zdobywaniem punktów, przez co w drugą połowę weszli z wynikiem 6:9. Wygrana pistoletówka pomogła Wiślakom doprowadzić do remisu, a chwilę później po raz pierwszy Polacy wyszli na prowadzenie na tej mapie. Nie nacieszyli się nim zbyt długo – chwilę później znów walczyli o wyrównanie i zrobili to w pięknym stylu – na całą drużynę dysponowali wyłącznie jedną M4-ką oraz jedną AWP. Walka punkt za punkt trwała do samego końca, lecz ostatecznie North uniknęło drugiej dogrywki wygrywając 14:16.

Trzecia lokacja od początku była prowadzona przez Wisłę All in! – wygrana pistoletówka pozwoliła im doprowadzić do pokaźnego prowadzenia 7:2. Wtedy North znalazło sposób na skuteczne ataki na obszar bombowy A, przez co zaczęli odrabiać straty. Ostatecznie SZPERO i spółka zachowali trzypunkowe prowadzenie, wchodząc w drugą połowę wynikiem 9:6. Biała Gwiazda wygrała ostatnie pistole tego spotkania, lecz dali się zaskoczyć w kolejnej potyczce, niszcząc swoją ekonomię. Ale to nie przeszkodziło im odpłacić pięknym za nadobne i wygrać kolejną rundę!

• Poland Wisła All in! Games Kraków 2:1 Denmark North (Overpass 19:17, Nuke 14:16, Train 16:11)

już za chwilę zmierzy się w finale turnieju Nine to Five 3 z rosyjskim zespołem Spirit. Zwycięzca wzbogaci się o $35.000, zaś przegrany otrzyma nagrodę pocieszenia w wysokości $15.000.