Faza grupowa 16. sezonu ESL Pro League dobiegła końca. Warto więc rzucić okiem na indywidualne statystyki graczy i zobaczyć kto radził sobie najlepiej.

Poznaliśmy dwanaście najlepszych zespołów szesnastego sezonu „CS-owej Ligi Mistrzów”. Zgodnie z oczekiwaniami w fazie pucharowej zobaczymy ścisłą światową czołówkę, choć nie obyło się bez niespodzianek, a największą był awans Complexity kosztem Astralis, które skończyło w strefie spadkowej.

Spośród wszystkich zawodników, najlepszym graczem w fazie grupowej był Mathieu „ZywOo” Herbaut, który wypracował sobie szokujący rating na poziomie 1.45. Francusko-duńska formacja wygrała pięć swoich pojedynków, tracąc zaledwie dwie mapy. Młody Francuz prowadzi w takich statystykach jak KD-ratio, fragi na rundę oraz rundy z więcej niż jedną eliminacją.

Kaike „KSCERATO” Cerato z FURII uplasował się zaraz za ZywOo, mimo że jego formacja zajęła drugie miejsce w grupie D. Znany z bardzo agresywnej i szybkiej gry Brazylijczyk był w tym turnieju bardzo skuteczny i może się pochwalić ratingiem 1.41.

Najbardziej zadziwić może wynik Ismailcana „XANTARESA” Dörtkardeşa, który mimo ratingu 1.31, nie zdołał wyciągnąć swojej drużyny do fazy pucharowej. Mimo że sam wspiął się na wyżyny swoich możliwości, Eternal Fire zajęło przedostatnie miejsce w grupie D.

Najlepsza dziesiątka wygląda następująco:

  1. ZywOo
  2. KSCERATO
  3. XANTARES
  4. NiKo
  5. frozen
  6. sh1ro
  7. m0NESY
  8. YEKINDAR
  9. Spinx
  10. FL1T