Jedno jest pewne – grono Polaków na europejskim turnieju RMR zwiększy się po ostatnich otwartych kwalifikacjach. O awans na Majora w najgorszym przypadku powalczy dwóch naszych rodaków, a najlepszym siedmiu.

Illuminar to ostatnia polska formacja, która pozostaje na placu boju o turniej RMR. Wczoraj zawodnicy występujący pod banderą organizacji, posiadającej miano mistrza Polski pokonali niewygodne dla naszych rodaków SKADE, a następnie białoruskie P2N. W meczu o awans TOAO  i spółka nie byli w stanie pomścić jednak los kogutos i również ulegli Astralis.

Porażka z Duńczykami nie odbiera jednak szans Polakom na awans. Aby zagrać na turnieju RMR Illuminar musi wygrać tylko jedno spotkanie BO1. W meczu o wszystko IHG podejmie Benched Heroses, w którego składzie występuje MICHU.  To oznacza, że o miejsce na Majorze, zakładając najgorszy scenariusz powalczy przynajmniej dwóch naszych rodaków, bowiem wcześniej na IEM Road to Rio dostać udało się mixowi tudsoNa – FANTASY.

Awans na turniej RMR przypieczętować może dziś także GamerLegion. Jeszcze nie tak dawno ta wiadomość nie zrobiłaby na nas specjalnego wrażenia, lecz od jakiegoś czasu w składzie szwedzkiej organizacji przewija się Siuhy, który w kadrze znalazł się również i na czwarte otwarte eliminacje

IEM Road to Rio 2022 odbędzie się w październiku na Malcie. Awans na Majora w Brazylii zabezpieczy sobie po turnieju szesnaście najlepszych drużyn.

18:00 – Poland  Illuminar vs Benched Heroses European Union