GG League ogłosiło, że przy współpracy z x-kom oraz Dell jeszcze w styczniu zorganizuje wyjątkowego LAN-a. Podczas turnieju będziemy świadkami niestandardowych potyczek 2 vs. 2.

W 2020 roku GG League musiało zrezygnować z organizacji swojego standardowego sezonu profesjonalnych zmagań. Powodem była oczywiście pandemia koronawirusa, z którą cały świat walczy do dziś. Firma pochodząca z Poznania nie chciała przenosić zawodów do sieci, tak jak większość twórców wydarzeń, zatem po prostu z nich zrezygnowała. Zaprezentowała nam natomiast rozgrywki, w których gwiazdy polskiej sceny CS:GO zmierzyły się w starciach 1 vs. 1.

Podany wcześniej projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem, dlatego dziś poznaliśmy plany na kolejny niestandardowy turniej. Tym razem GG League przeprowadzi rywalizację w systemie 2 vs. 2 i co ciekawe – dojdzie do niej na LAN-ie! Nareszcie więc będziemy świadkami potyczki offline, za którą przecież wszyscy bardzo tęsknimy. Impreza x-kom Dell 2 vs. 2 Showdown by GG League odbędzie się 30-31 stycznia w Warszawie w strefie gracza x-kom.pl. Podczas eventu zachowane zostaną wszelkie standardy bezpieczeństwa i wymogi Ministerstwa Zdrowia. Oczywiście na miejscu zabraknie kibiców. Pojawią się jedynie osoby potrzebne do realizacji inicjatywy.

Pula nagród x-kom Dell 2 vs. 2 Showdown by GG League wyniesie aż 50 tysięcy złotych do podziału na osiem par. Sześć z nich otrzyma bezpośrednie zaproszenie (pierwsze dostał duet Damian „Furlan” Kisłowski & Maciej „F1KU” Miklas), a dwie będą musiały wywalczyć slota drogą kwalifikacji. Warto podkreślić, że jedne z dwóch eliminacji będą przeznaczone tylko dla żeńskiej części społeczności. Mapy, na których będziemy oglądać pojedynki i resztę szczegółów niebawem GG League przedstawi na swoich social mediach.