Do sieci trafiły następne doniesienia dotyczące transferu Nikoli „NiKo” Kovača do G2 Esports. Ponoć wszystko jest na ostatniej prostej i niebawem powinniśmy otrzymać oficjalny komunikat.

FaZe Clan już od dawna nie jest zespołem, którego moglibyśmy wrzucić do puli ekip, które utrzymują stabilną, dobrą dyspozycję. Ostatnio dopiero po około roku przerwy od sukcesów, podopieczni Janko „YNk” Paunovića zwyciężyli IEM New York – EU pokonując po drodze takich rywali, jak Vitality OG. Szybko natomiast niestety wrócili do słabej formy, której skutkiem było zajęcie 9. pozycji podczas DreamHack Open Fall.

Najprawdopodobniej wspomniane wydarzenie było pożegnalnym występem Nikoli „NiKo” Kovača w amerykańskiej organizacji. Nie powinno być to dla społeczności żadnym zaskoczeniem, patrząc na to, że we wrześniu neL na łamach 1pv.fr informował, że klub Carlosa „ocelote” Rodrigueza interesuje się wykupem gwiazdy pochodzącej z Bośni i Hercegowiny. Ten sam komunikat podało także HLTV, a dziś ponownie odezwało się w tej sprawie pisząc, że transfer niebawem zostanie dopięty. François „AmaNEk” Delaunay miałby zwolnić miejsce Nikoli i tym samym usiąść na ławce rezerwowej, bo zapewne ciągle obowiązuje go kontrakt.

Według najnowszych plotek jest szansa na to, żeby Kovač zagrał pod banderą G2 Esports w ramach BLAST Premier Fall Series. Zmagania wystartują 26. października. Jeżeli faktycznie do tego dojdzie – FaZe będzie musiało znaleźć kogoś, kto załata lukę w ich formacji. HLTV twierdzi, że Marcelo „coldzera” David i spółka rozpoczęli już poszukiwania w razie, gdyby przed zawodami stracili NiKo. Przypominamy, że pula nagród rywalizacji wyniesie $150 000.

Niżej przedstawiamy skład, którym jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, niedługo będzie się mogło pochwalić G2:

  • France Kenny „kennyS” Schrub
  • Serbia Nemanja „nexa” Isaković
  • Bosnia and Herzegovina Nemanja „huNter” Kovač
  • France Audric „JaCkz” Jug
  • Bosnia and Herzegovina Nikola „NiKo” Kovač
  • France Damien „maLeK” Marcel – trener