Pod koniec stycznia rozegrany zostanie DreamHack Open January 2021. Organizatorzy rozgrywek przedstawili już wszystkie zaproszone formacje.

DreamHack Open January 2021 z powodu trwającej pandemii koronawirusa odbędzie się oczywiście w sieci. Będzie podzielony na dwa regiony – europejski z pulą nagród wynoszącą $70 000 i 8. uczestnikami na liście oraz amerykański z nieco mniejszą kwotą $30 000 i 4. rywalizującymi drużynami. Zawody potrwają od 27. do 31. stycznia i będą pierwszym zorganizowanym turniejem przez DreamHacka w nowym sezonie.

Wydarzenie w Europie będzie ciekawe do obserwowania m.in. dlatego, że wystąpią podczas niego reprezentanci FunPlus Phoenix – klubu, który w przeszłości próbował wejść na scenę CS-a zatrudniając dywizję Heroic, natomiast jak dobrze wiemy – kompletnie to nie wyszło. Gracze z Danii jednak wrócili do poprzedniego pracodawcy, a FPX zostało na lodzie ze slotem w FLASHPOINT.

Teraz wydaje się, że wszystko idzie po myśli FunPlus Phoenix. Organizacja nie tak dawno zakomunikowała, że nawiązała porozumienie z GODSENT w sprawie wykupu ich międzynarodowej ekipy. Szwedzka marka potwierdziła już rozstanie, zatem teraz pozostało nam tylko czekać, aż FPX ogłosi, że przyjmuje pod banderę Martina „STYKO” Styka i spółkę. Dla chłopaków udział w DH Open January 2021 będzie fajną szansą, aby pozytywnie rozpocząć ten epizod.

Niżej znajdziecie zaproszone zespoły do podanego wcześniej DreamHacka:

  • Germany BIG
  • Russian Federation Gambit
  • Russian Federation Spirit
  • Germany Sprout
  • United States Evil Geniuses
  • FunPlus Phoenix – jeszcze bez potwierdzonego składu

Zapewne w europejskiej odsłonie dziwi Was widok Evil Geniuses. Podopieczni Wiltona „zews” Prado się w niej znaleźli, ponieważ przebywają na zgrupowaniu na Starym Kontynencie. Mogą więc bez problemu pojedynkować się z formacjami, które również grają z Europy.

Jeśli chodzi o DH Open January – NA, to zobaczymy w nim:

  • Brazil TeamOne
  • United States Triumph

Wolne sloty w obu zmaganiach zajęte zostaną przez drużyny, które przejdą kwalifikacje. Otwarte startują jutro, a zamknięte 22. stycznia.