Według najnowszych doniesień zza wschodniej granicy, w szeregach Virtus.pro dojdzie do zmiany w składzie. Potencjalnym nowym graczem jest reprezentant Syman Gaming.

Virtus.pro w grudniu ubiegłego roku zdecydowało się zakończyć współpracę z polskimi zawodnikami. Rosyjska organizacja pozyskała wtedy reprezentantów znanych ówcześnie z AVANGAR, który na przestrzeni roku wystąpili w finale StarLadder Major Berlin 2019 i wygrali BLAST Pro Series Moscow 2019. Jednak odkąd kazachski skład zmienił swoje barwy, nie jest w stanie dobrze zaprezentować się na turniejach. Jak dotąd wystąpili na trzech – z dwóch odpadli nie wygrywając ani jednego meczu, podczas trzeciego zwyciężyli jeden na rozegrane trzy.

Tak bolesne porażki z pewnością mogły zepsuć nastroje wewnątrz drużyny, a według Alexey'a „OverDrive'a” Biryukova drużyna Virtus.pro zdecyduje się na zmiany kadrowe. OverDrive nie tak dawno informował o roszadach w Natus Vincere, które po jego ogłoszeniu się oficjalnie potwierdziły, więc można uznać go za wiarygodne źródło. Według Biryukova, w kazachskim składzie miałby pojawić się zawodnik Syman Gaming – David „n0rb3r7” Danielyan. Nie jest wiadomo kogo n0rb3r7 miałby zastąpić.

Jeżeli ten ruch dojdzie do skutku, będzie to czwarty udany transfer organizacji Syman Gaming, którą już można nazwać kuźnią talentów sceny CIS. W marcu ubiegłego roku sprzedali Artema „iDISBALANCE” Egorova do Team Spirit, miesiąc później AVANGAR kupiło Sanjara „SANJI” Kulieva, zaś ostatnio Natus Vincere pozyskało Ilya „Perfecto” Zalutskiy'ego.