ESL Gaming, część ESL FACEIT Group, ogłosiła dziś coroczne rozdanie nagród dedykowanych graczom Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO). Pierwsza edycja odbędzie się podczas jednego z najbardziej prestiżowych turniejów esportowych na świecie, Intel® Extreme Masters (IEM) Katowice 2023. Cykl rozpocznie się uczczeniem dziesięciolecia najlepszej gry esportowej poprzez wybranie i nagrodzenie Gracza Dekady podczas Majora IEM RIO w CS:GO.

O tytuł Gracza Dekady mogą ubiegać się wszyscy zawodnicy z całego świata, którzy kiedykolwiek dotarli do fazy playoff podczas ostatnich 17 mistrzostw CS:GO Major, począwszy od DreamHack Winter 2013, a skończywszy na PGL Antwerp Major 2022. Analitycy, historycy i profesjonaliści zagłosują, by wybrać jednego najbardziej wpływowego gracza pierwszych dziesięciu lat esportu CS:GO. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się przed tysiącami fanów na żywo w Jeunesse Arena w Rio de Janeiro, w Brazylii, w sobotę 12 listopada.

IEM Rio to pierwszy w historii Major CS:GO rozgrywany w Ameryce Południowej, bilety zostały wyprzedane w ciągu godziny od premiery, a sam turniej jest wyczekiwany przez fanów na całym świecie. Dodanie do wydarzenia ceremonii wręczenia nagród sprawi, że stanie się ono jeszcze bardziej wyjątkowe.

Ponadto, począwszy od 2023 roku, ESL Gaming będzie organizować coroczną ceremonię wręczenia nagród dla graczy CS:GO podczas IEM Katowice w następujących kategoriach:

  • Gracz Roku
  • Odkrycie Roku
  • Drużyna Roku

Zwycięzcy w każdej z kategorii zostaną wybrani przez 100 najlepszych graczy CS:GO w światowym rankingu ESL. Oddadzą oni swoje głosy na zawodników, którzy w ich oczach najbardziej zasługują na zdobycie poszczególnych tytułów. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się na scenie przed publicznością na żywo w Spodku w Katowicach.

„Najlepszym sposobem na uznanie kogoś za najlepszego gracza CS:GO na świecie jest wybranie go przez wszystkich najlepszych graczy na świecie. Właśnie taką możliwość stwarzają Nagrody dla Graczy CS:GO, a naszą rolą jest ułatwienie tego procesu i podniesienie rangi wydarzenia” – powiedział Michał "Carmac" Blicharz, VP Product Development w ESL Gaming. „Nie przychodzi nam do głowy żadne inne miejsce, które lepiej pasuje do uhonorowania Gracza Dekady CS:GO niż IEM Rio CS:GO Major”

Więcej szczegółów można znaleźć na oficjalnej stronie Nagród Graczy CS:GO, gdzie w najbliższych miesiącach będą pojawiać się nowe informacje dotyczące nagród.

źródło: informacja prasowa