NAVI rewanżuje się FaZe za porażkę w finale Majora. Ekipa s1mple’a demoluje Mistrzów Świata i eliminuje ich z BLAST Premier Spring Finals.

Zwycięzcy Majora z Antwerpii oraz Sztokholmu rozpoczęli swoją przygodę z play-offami BLAST Premier Spring Final 2022 od ćwierćfinału, bowiem w fazie grupowej zanotowali po porażce. Ekipa s1mple’a uległa OG, zaś formacja przewodzona przez karrigana G2 Esports. Biorąc pod uwagę fakt, że ukraiński zespół w Portugalii rywalizuje ze stand-inem i to nie specjalnie doświadczonym w grze na najwyższym poziomie, spodziewaliśmy się może nie łatwego, lecz pewnego zwycięstwa europejskiej drużyny, jak się okazało było jednak zupełnie odwrotnie.

Po dzisiejszym meczu FaZe z NAVI wiemy tak naprawdę, że nic nie wiemy. Natus Vincere rozgromiło aktualnych Mistrzów Świata 2 do 0, wygrywając 16:6 i 16:1. Jest to wynik, którego niewątpliwie nikt się nie spodziewał. Trudno powiedzieć, czy mieliśmy właśnie pokaz siły ukraińskiego zespołu, czy jednak możemy zacząć już mówić o sporym kryzysie w szeregach drużyny karrigana. Triumfatorzy PGL Major Antwerp zaliczyli w końcu drugi rozczarowujący turniej z rzędu.

European Union FaZe 0:2 NAVI Ukraine

Wszystkie rozgrywki w ramach wiosennego wydarzenia BLAST Premier Spring Final 2022 będą transmitowane na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch. Partnerami polskiej transmisji są Żabka, Displate oraz XTB.