Czwartkowy triumf FaZe Clanu nad TYLOO zapoczątkował zmagania w ostatniej europejskiej grupie ESL Pro League S11. W związku z tym przeanalizowaliśmy spotkania, które przyjdzie nam zobaczyć przez najbliższe dwa dni.

Przez najbliższy tydzień będziemy mogli oglądać zmagania z grupy C ESL Pro League S11. Zaobserwujemy w niej czołowe składy, które pojedynkują się o uczestnictwo w finałach, które przez sytuację z koronawirusem odbędą się online. Wśród uczestników są takie ekipy, jak FaZe Clan, mousesports, Virtus.pro, czy też OG z Polakiem w składzie, Mateuszem „mantuu” Wilczewskim.

W związku z tym, razem z forBET, legalnym polskim bukmacherem posiadającym zakłady na wydarzenia esportowe, przeprowadziliśmy analizę piątkowych i sobotnich spotkań. forBET posiada w swojej ofercie szeroką gamę meczów esportowych. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

European Union OG

*Kurs forBET:
1.32 : 3.42

Data rozpoczęcia
godz. 14.25, 27.03.20

China TYLOO

W piątkowe popołudnia czeka nas pojedynek z Polakiem w roli głównej. OG podejmie TYLOO, które miało już okazję zainaugurować swoje zmagania w ESL Pro League, na ich nieszczęście od porażki. Chińczycy polegli wczoraj przeciwko FaZe Clan, wynikiem 0:2. Mogą jednak wyciągnąć z tego spotkania parę pozytywów. Sumarycznie udało im się zebrać osiemnaście rund przeciwko siódmej drużynie na świecie. Jeżeli OG pojawi się dzisiaj na serwerze nie w formie, bądź też będzie po prostu miało słabszy dzień, to mamy tutaj ogromny potencjał na zaskoczenie i wygraną TYLOO. To niestety tyle, jeżeli chodzi o pozytywy ekipy z Azji. Poza tym mantuu i spółka „na papierze” są po prostu lepsi – mają skuteczniejszych zawodników indywidualnie, jak i głębszy map pool. Powinni oni pewnie wygrać dzisiejszą serię 2-0, jednak atrakcyjny kurs forBETu zachęca do zastanowienia się nad szansami TYLOO.

France G2 Esports

*Kurs forBET:
1.10 : 5.54

Data rozpoczęcia
godz. 14.25, 28.03.20

China TYLOO

Jest to jedno ze spotkań, które trudno w pełni przewidzieć. Żeby dokonać w pełni precyzyjnej oceny, musielibyśmy zobaczyć dzisiejszą formę TYLOO, czy będą oni w stanie stawić opór takim przeciwnikom jak OG. G2 Esports to obecnie trzeci zespół na świecie w rankingu HLTV – przed nimi widnieją jedynie Astralis oraz Natus Vincere. Europejski skład zaliczył bardzo udany występ na IEM Katowice 2020, gdzie doszli aż do finału, jednakże po zakończeniu śląskiego turnieju, nie potrafili w pełni odtworzyć dyspozycji z Katowic. Jeżeli w ESL Pro League się im to uda, to nie tylko bezproblemowo powinni wygrać sobotnie starcie, a także zająć pierwsze miejsce w grupie C. Dużo tutaj zależy od indywidualnej formy graczy G2 Esports, zwłaszcza od snajpera, KennyS, który na ostatnim LANie był najsilniejszą częścią formacji. Warto pamiętać, że finalnie, jutrzejszy mecz powinno wygrać G2, które nawet nie będzie w swojej szczytowej formie. Pomiędzy europejczykami a Chińczykami jest po prostu za duża różnica poziomów. Dlatego też, przy pewnym kursie forBETu, można powiedzieć, że jest to „pewniaczek”.

European Union mousesports

*Kurs forBET:
1.84 : 1.84

Data rozpoczęcia
godz. 18:00, 28.03.20

European Union FaZe Clan

Prawdziwe emocje rozpoczną się sobotniego wieczoru, kiedy to na serwerze pojawią się zawodnicy mousesports i FaZe Clan. Oba europejskie składy znajdują się w światowej czołówce – Myszy okupują czwartą lokatę, a coldzera i spółka siódmą. Zwycięzcy poprzedniego sezonu ESL Pro League rozegrali ostatnimi czasy mniej spotkań niż ekipa NiKo. To może grać jednocześnie na ich korzyść, jak i niekorzyść. Do tej pory FaZe pokazało, że granie online im nie wadzi – pewna wygrana przeciwko TYLOO w czwartek jest tego żywym dowodem. Nie jest jednak tajemnicą, że spotkanie z mousesports jest zupełnie innej rangi i wymaga więcej przygotowań.

Historycznie prawie zawsze w tych derbach europejskich zespołów triumfowało mousesports. Dzisiejsze składy są do siebie bardzo podobne i prezentują podobny poziom. Jeżeli ten mecz odbywał się offline, nie miałbym wątpliwości, ze to Myszy będą lekkimi faworytami, patrząc chociażby na ich imponującą liczbę wygranych LANów pod koniec 2019 roku. Grając z domowego zaciszu wiele może się jednak zmienić, czego świadom jest forBET. Wyrównany kurs 1.84 na oba zespoły sprawia, że można tutaj obstawić na drużynę, która jest bliżej naszemu sercu. Osobiście przewiduje niezwykle wyrównane starcie, które po kilku dogrywkach wpadnie na konto mousesports.

Wszystkie mecze w ramach ESL Pro League S11 Europe można oglądać z polskim komentarzem na kanale ESL Polska.

* – kursy z dnia 27.03.19 r. z godziny 09:00