Wczoraj pojawiły się informacje o pierwszych zmianach w South. Zaraz potem zawodnicy poinformowali swoich fanów o rozpadzie drużyny, która w sumie przetrwała zaledwie 20 dni.

Skład South został oficjalnie zaprezentowany 25 sierpnia. Zespół był tak naprawdę jedną wielką niewiadomą, bo w swoich szeregach mieli zawodników, którzy ostatnie miesiące spędzili na ławce rezerwowych, albo takich, którzy tak naprawdę sami nie wiedzieli, czego chcą, trenując raz w VALORANTA, a raz w CS-a, jak np. JUGi.

Wczoraj po serii nieudanych otwartych kwalifikacji do IEM Fall ze składem pożegnał się Fessor, który tłumaczył swoją decyzję tym, że nie czuł, aby to było odpowiednie miejsce dla niego. Drużyna pozostawała bez piątego gracza, a w międzyczasie postanowiła przeanalizować sens dalszej wspólnej gry. Podczas rozmowy zawodnicy doszli do wniosku, że będzie lepiej, gdy każdy z nich pójdzie własną drogą. Oficjalnie South upadło więc po niecałych trzech tygodniach wspólnej gry.

Obecnie największym przegranym wydaje się być MSL, który jeszcze ponad miesiąc temu był przymierzany do fnatic, a teraz ponownie pozostaje bez zespołu. Cała piątka nie będzie miała zresztą łatwo znaleźć nowy zespół, a jeżeli już to raczej taki, który na co dzień nie rywalizuje o żadne wyższe cele.

Zawodnicy, którzy do dnia wczorajszego reprezentowali South:

  • Mathias „⁠MSL⁠” Lauridsen
  • Philip „⁠aizy⁠” Aistrup
  • Jakob „⁠JUGi⁠” Hansen
  • Jesper „⁠TENZKI⁠” Plougmann
  • Frederik „⁠Fessor⁠” Sørensen