Movistar Riders i Syman pojawią się w European Champions Cup z powodu wycofania się dwóch innych drużyn – HellRaisers oraz CR4ZY.

W turnieju European Champions Cup jest do wygrania $60.000, lecz mimo to dwie drużyny zdecydowały się zrezygnować z rozgrywek. Co ciekawe obydwie mają ten sam powód – występ na Majorze, lecz gdy przyjrzymy się bardziej, decyzja została podjęta z całkowicie różnych pobudek.

Syman Gaming zastąpi serbski skład CR4ZY, który w Berlinie pokazał się z naprawdę dobrej strony. Niewiele brakowało aby EspirtanTo i spółka awansowali do play-offów, a to zaowocowało sporym awansem w rankingu HLTV. Umocnienie swojej pozycji na europejskiej scenie zapewniło im zaproszenie na DreamHack Open Rotterdam, a to w połączeniu z obowiązkiem dogrania kilku lig internetowych spowodowało, że grafik CR4ZY nagle bardzo się zacieśnił.

Z drugiej strony mamy Movistar Riders, które zajęło miejsce HellRaisers. Wielonarodowa drużyna zaliczyła na Majorze kompletny blamaż, przez co organizacja postanowiła… odsunąć CAŁY skład na ławkę rezerwowych. Możemy się tylko domyślić, że Piekielni nie zbudują nowej drużyny do najbliższego poniedziałku, przez co zdecydowali się odpuścić te rozgrywki.

Grupa „A”

 1. Poland Illuminar
 2. Kazakhstan AVANGAR
 3. Denmark Tricked Esports
 4. Germany BIG

Grupa „B”

 1. Spain Movistar Riders
 2. Germany Sprout
 3. Denmark OpTic Gaming
 4. Russian Federation DreamEaters

Grupa „C”

 1. Russian Federation forZe
 2. Denmark Heroic
 3. France Heretics
 4. European Union GamerLegion

Grupa „D”

 1. Kazakhstan Syman
 2. Russian Federation Team Spirit
 3. European Union NoChance
 4. European Union Windigo

Warto przypomnieć, że w wydarzeniu bierze udział jedna polska ekipa – Illuminar Gaming. Paweł „innocent” Mocek i spółka trafili do grupy A i napotkali dość ciężkich dla siebie przeciwników. Rozgrywki wystartują już 16 września i potrwają przez tydzień. W puli nagród znajdują się cztery miejsca zapewniające udział w finałach LAN-owych oraz $60.000.