Epizod Mikołaja „mouz” Karolewskiego w barwach Illuminar Gaming dobiegł końca. Zawodnik poinformował dziś, że został wolnym agentem i szuka sobie nowego wyzwania na nadchodzący sezon.

Mikołaj „mouz” Karolewski trafił pod banderę Illuminar Gaming w kwietniu minionego roku. Pojawił się w drużynie, gdy przeżywała ona kryzys kadrowy i akurat szukała wzmocnień, bowiem na pokładzie po zmianach zostali tylko Paweł „innocent” Mocek, Paweł „reatz” Jańczak oraz trener – Adrian „IMD” Pieper. Poza mouzem do grona Piepera dołączyli wtedy jeszcze Janusz „Snax” Pogorzelski i Arek „Vegi” Nawojski. Na papierze zatem ta paczka wyglądała na petardę, która będzie osiągała spore sukcesy. Rzeczywistość jednak była zdecydowanie inna.

Nie można stwierdzić, że mouz podczas przygody w iHG nic nie wygrał, bo wygrał. Na swoje konto zapisał tytuł mistrza Eden Arena Malta Vibes 3 ESL Mistrzostw Polski. Do tego dochodzi jeszcze srebrny medal zdobyty w Polskiej Lidze Esportowej. Bez dwóch zdań natomiast Karolewski i spółka mieli apetyt na więcej. Ostatecznie o to więcej już wspólnie nie zawalczą, ponieważ całą ekipę przeniesiono na ławkę rezerwową i zapowiedziano przebudowę.

Dziś wiemy na pewno, że częścią odświeżonej dywizji Illuminar nie będzie Mikołaj. Zakomunikował on, że oficjalnie opuszcza organizację i zamierza kontynuować karierę w innych barwach. Wydaje się, że tej klasy gracz nie będzie długo szukał nowego domu. Przypominamy, że w przeszłości zwyciężał m.in. DreamHack Open Montreal 2018 będąc zawodnikiem Team Kinguin.