MOUZ NXT trzeci raz z rzędu pojawi się na finałach LAN-owych WePlay Academy League! Myszy osiągnęły awans z pierwszego miejsca w grupie po dwóch zwycięstwach z VP.Prodigy.

• Poland MOUZ NXT 16:12 Russian Federation VP.Prodigy

Pierwszy pojedynek z udziałem wyżej podanych ekip odbył się na Vertigo. Jest to mapa, na której MOUZ NXT czuje się naprawdę dobrze i potwierdziło to w tym starciu. Po 15. rundach prowadziło wynikiem 9:6, który był efektem niezłej defensywy, w której królował snajper Miłosz „mhL” Knasiak. Statystyki 23/9 mówią same za siebie, a oczywiście były one jeszcze lepsze na sam koniec, gdy jego formacja triumfowała nad VP.Prodigy – 16:12. Miłosz cieszył się łącznie z 30. fragów.

• Poland MOUZ NXT 16:7 Russian Federation VP.Prodigy

Kilka minut przerwy nie pomogło VP.Prodigy. Akademia Virtusów koniecznie chciała odpowiedzieć na Mirage'u, ale w połowie numer jeden ponownie uznała wyższość rywala – 6:9. Następnie nie była w stanie już tak dzielnie walczyć, jak wcześniej na Vertigo i Myszy szybko zamknęły zmagania rezultatem 16:7.

Dla MOUZ NXT to były ostatnie dwie lokacje rozgrywane w fazie grupowej. Kolejne będą miały miejsce na LAN-ie w Kijowie podczas finałów WePlay Academy League, do których Kamil „siuhy” Szkaradek awansowali z bilansem 7/1. Warto podkreślić, że zespół mający trzech naszych rodaków na pokładzie stoi przed szansą zwycięstwa ligi trzeci raz z rzędu.