Sobota nie oznacza wcale wolnego dla MOUZ NXT. Reprezentanci akademii mousesports wieczorem zameldują się na serwerze, aby przystąpić do rywalizacji ze Spirit Academy w WePlay Academy League S3.

Nowy rok w MOUZ NXT rozpoczął się od lekkich roszad w podstawowym składzie. Do głównej dywizji mousesports zaproszeni zostali Ádám „torzsi” Torzsás i szkoleniowiec Dennis „sycrone” Nielsen. Po tym pierwszym akademia wypełniła lukę dość szybko. Zaprosiła bowiem do współpracy Miłosza „mhL” Knasiaka, który przyjął ofertę i jednocześnie pożegnał się z dotychczasowym domem, czyli x-kom AGO.

Na debiut Miłosza nie musieliśmy długo czekać, gdyż odbył się on tego samego dnia, co ogłoszenie. Myszy w ramach WePlay Academy League S3 bez większych problemów poradziły sobie w dwóch starciach BO1 przeciwko Eternal Fire Academy. Dwa dni później dołożyły na konto kolejne zwycięstwa – tym razem z FURIĄ Academy.

Dziś MOUZ NXT dalej bez trenera, ale będąc w gazie po czterech wygranych mapach z rzędu, o godzinie 19:20 i 20:30 podejmie Spirit Academy, który posiada bilans 1/1 w tych rozgrywkach. Faworytem jest oczywiście drużyna mająca trzech Polaków na pokładzie i miejmy nadzieję, że znowu pokaże ona swoją siłę zgarniając komplet punktów. Transmisję w języku polskim z tego spotkania znajdziecie na kanale 3League.