mouz NXT na razie w lidze WePlay Academy League Season 1 radzi sobie fantastycznie. Myszki wygrały dziś z akademią fnatic i tym samym awansowały na pierwsze miejsce w tabeli.

• European Union fnatic Rising 10:16 European Union mouz NXT (Dust2)

Początek meczu, mimo przegrania pistoletówki, należał do fnatic. Kevve i spółka wyszli na prowadzenie 4:2, ale z perspektywy całego spotkania był to szczytowy moment dla akademii szwedzkiej organizacji. W 7. rundzie bowiem mouz NXT przejęło pałeczkę i zaczęło wygrywać seryjnie. Myszki prowadził standardowo torzsi – Węgier kosił wszystkich, a szczególnie regaliego i Peppzora. W podobnej formie był Szejn – Polak fragował na niemal tym samym poziomie, co snajper, co złożyło się na świetny wynik do przerwy – 10:5.

Po zmianie stron Myszki wygrały drugą pistoletówkę w tym spotkaniu i szybko wypracowały sobie jeszcze lepszą przewagę 13:5. Tak rozpoczęta druga połowa otwierała autostradę do zwycięstwa. Wówczas na moment przebudziło się fnatic – prosus i reszta czynili come-back, jednak strata do mouz NXT była zbyt duża. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Myszek 16:10.

Jak wystąpili Polacy? Szejn z 22 fragami i ratingiem 1.28 zajął drugie miejsce w tabeli drużyny i tabeli całego spotkania. Gorszy, ale nie słaby dzień miał siuhy – Kamil z 15 fragami i ratingiem 0.99 zamykał tabelę, ale nadal nie był to zły wynik w wygranym meczu.

mouz NXT obecnie są liderami fazy grupowej WePlay Academy League Season 1. Myszki mają bilans 6-2 i łącznie 18 punktów – o trzy więcej od NAVI Junior i fnatic Rising. W następnej kolejce ekipa Polaków zagra z akademią FURII – mecz zaplanowano na godzinę 17:00 we wtorek, 27 lipca.