MOUX NXT nowym Gambit Youngstars? Myszki z każdym meczem rozpędzają się jeszcze bardziej. Dziś ekipa Siuhy’ego i Szejna ograła BLINK, które było jedną z rewelacji ostatniego sezonu ESEA Premier.

BLINK miało być właśnie tą drużyną, która zatrzyma MOUZ NXT w Pinnacle Fall Series – nic z tego. Zespół na czele z Polakami ponownie pokazał, że ostatni awans do pierwszej trzydziestki rankingu HLTV wcale nie był przypadkowy i Myszki rzeczywiście stają się solidną ekipą, mogącą rywalizować z czołowymi europejskimi formacjami.

BLINK było uznawane za rewelacje ostatniego sezonu ESEA Premier, w którym w fazie grupowej nie przegrali ani jednego meczu. Jednakże dziś albański zespół na tle MOUZ NXT wyglądał po prostu bardzo słabo. Ekipa gwiazdy FPL-a – rigoNa dwukrotnie prowadziła po pierwszej połowie, jednak na obu mapach to Myszki wykazały się dojrzałą grą  i potrafiły w trudnym momencie powrócić do rywalizacji.

MOUZ NXT do play-offów Pinnacle Fall Series 3 awansowało z bilansem 3-0. Po drodze Myszki pokonały Nexus, HAVU i właśnie BLINK.  W fazie pucharowej turnieju gra będzie toczyła się o wysoką stawkę, bowiem zwycięzca zagwarantuje sobie awans na LAN Sweet LAN 2022 z pulą nagród 250 tysięcy dolarów.