Polska flaga wraca do pierwszej trzydziestki rankingu HLTV. MOUZ NXT po zwycięstwie z Savage awansowało na 29. pozycję w tabeli.

Po raz pierwszy w tym roku jest nam dane zobaczyć polską flagę w pierwszej trzydziestce rankingu HLTV. Po awansie na finały WePlay! Academy League i udanym starcie w Pinnacle Winter Series 1 MOUZ NXT awansowało na 29. miejsce w tabeli. Myszki są więc bliskie wyrównania swojego życiowego wyniku, gdy początkiem grudnia okupowali 26. pozycję.

Spory awans po dobrym tygodniu zanotowała również Wisła Kraków. Biała Gwiazda coraz bardziej zbliża się do TOP30 rankingu HLTV. Zespół Goofyego uważany jest obecnie za  45. drużynę na świecie. Co interesujące jest to najwyższe miejsce formacji SZPERO od lipca, gdy otarli się o czwartą dziesiątkę  tabeli.

Powód do zadowolenia ma także UNGENTIUM. Po perspektywicznym występie na Malta Vibes Knockout Series 5 zespół Prisma awansował aż o 42. pozycje, co pozwoliło zająć mu 82. miejsce, najwyższe w historii organizacji.

Spadek w rankingu HLTV po ostatnim tygodniu zaliczyło natomiast AGO oraz PACT. Jastrzębie zajmują obecnie 50. miejsce w tabeli, natomiast drużyna MINISE’A 63.