Jeden krok od obrony tytułu. MOUZ NXT pewnie pokonało Young Ninjas i awansowało do wielkiego finału WePlay! Academy League.

Na pierwszej mapie Young Ninjas potrafiło zaskoczyć Myszki. Młode Nindże przez długi okres spotkania prowadziły grę i nie pozwalały objąć ekipie Szejna prowadzenia. Pomimo tego to właśnie akademia MOUZ jako pierwsza zdołała wywalczyć sobie punkt meczowy, a nawet dwa, których i tak nie udało się jej wykorzystać.  Zespół ztra  doprowadził do dogrywki, jednak w niej nie miał żadnych szans przeciwko obrońcom tytułu.

Będące na fali MOUZ NXT chciało jak najszybciej zakończyć pojedynek z Young Ninjas. Szejn i spółka rozpoczęli drugą mapę z wysokiego C, wygrywając na start jedenaście rund z rzędu. Następnie Szwedom udało się zdobyć pierwszy punkty, który zarazem okazał się jedynym – honorowym.

MOUZ NXT jest więc o krok od obrony tytułu. Zespół Polaków już jutro zagra w finale drugiego sezonu WePlay! Academy League. W nim duet naszych rodaków ponownie zmierzy się z Young Ninjas bądź NAVI Junior. Niezależnie kogo podejmie akademia MOUZ i tak będzie w tym spotkaniu niekwestionowanym faworytem.

Wynik spotkania:

Sweden Young Ninjas 0:2 MOUZ NXT European Union

  • Nuke – 15:19
  • Ancient – 1:16