Akademia MOUZ zdołała awansować do światowej trzydziestki. Do głównego składu dzieli ich zaledwie kilkanaście miejsc.

Zespół Kamila „siuhego” Szkaradka oraz Huberta „szejna” Światłego nareszcie znalazł się w gronie najlepszych trzydziestu drużyn na świecie. mouz NXT zajęło ostatnie miejsce w tworzonym przez portal HLTV rankingu i brakuje im zaledwie czternastu pozycji do głównego składu MOUZ, który jeszcze niedawno grał na Majorze. Warto jednak nadmienić, że ekipa prowadzona przez dextera ma tendencję spadkową już od kilku tygodni.

Jeśli chodzi o pozostałą część rankingu, to największy awans zaliczyło Entropiq. Rosyjski zespół zajął drugie miejsce na turnieju V4 Future Sports Festival 2021, ulegając w finale Gambit. Mistrzostwo zdobyte przez skład HObbita nie wpłynął na zajmowane przez nich miejsce, jedynie umocnił ich jako trzeci najlepszy zespół na świecie.

W polskim rankingu próżno szukać wielkich przetasowań. Jedynym ruchem jest zamiana miejsc Honoris i Izako Boars, przy czym Dziki podskoczyły o jedna pozycję, zaś NEO i TaZ zaliczyli regres. Na samym szczycie wciąż pozostają – x-kom AGO, Anonymo oraz Wisła All in! Games Kraków.