Wiecznie wygrywać się nie da – wczoraj zakończyła się passa siedmiu zwycięstw z rzędu w wykonaniu mouz NXT. Myszki przegrały z Young Ninjas 5:16, ale nadal są liderem tabeli ligi.

• European Union mouz NXT 5:16 Sweden Young Ninjas (Mirage)

Mecz na Mirage'u rozpoczął się fatalnie dla akademii mouz, gdyż od sześciu przegranych rund, na siedem rozegranych. Później wystąpiły próby zniwelowania tej straty, ale suma summarum pierwsza połowa zakończyła się i tak wynikiem 10:5, czyli Young Ninjas mogło cieszyć się z dokładnie takiej przewagi, jaką wypracowali na początku.

Druga połowa to już znacznie krótsza historia – Szwedzi zagrali perfekcyjnie w ataku i błyskawicznie zakończyli to spotkanie. Sześć rund, sześć wygranych i finalnie wynik 16:5 dał Young Ninjas wyczekiwane zwycięstwo, które zarazem zakończyło imponującą serię zwycięstw mouz NXT. U Myszek zabrakło przede wszystkim torzsiego, który zagrał fatalnie, a rating 0.45 potwierdza, że jest to jego najgorsza mapa od dołączenia do akademii.

Jak zagrali Polacy? Niewiele lepiej, ale jednocześnie najlepiej w zespole, zdobywając po 12 fragów i osiągając ratingi 0.81 w przypadku siuhego i 0.84 w przypadku Szejna. Jeśli jednak takie osiągi pozwoliły im otwierać tabelę, to tylko jest znak, jak słabe spotkanie zagrało mouz NXT.

Sytuacja w tabeli jest jednak wciąż w porządku – Myszki są liderem z dorobkiem 24 punktów. Tuż za nimi znajdują się BIG i Young Ninjas, którzy mają po 21 oczek. Dzisiaj o godzinie 18:00 mouz NXT podejmie NAVI Junior.