MOUZ NXT po niełatwym pojedynku pokonuje Team Spirit Academy i ponownie obejmuje fotel lidera w grupie A WePlay Academy League.

Fnatic Rising dzięki dzisiejszemu zwycięstwu z 00PROSPECTS wskoczyło tymczasowo na fotel lidera grupy A. Było to spowodowane tym,  iż po pierwsze Myszki miały dopiero przed sobą starcie z Spirit Academy, a na dodatek wciąż mają do rozegrania jeden zaległy mecz. Aby jednak strącić europejską formację z tronu i zrównać się z nią punktami, ekipa  mhLa musiała najpierw pokonać formację Artfr0sta.

Mimo że większość z nas spodziewała się łatwego zwycięstwa MOUZ NXT, to tym razem rosyjski zespół postawił drużynie naszych rodaków trudne warunki. Po pierwszej połowie Myszki przegrywały z Spirit Academy wynikiem 7 do 8, lecz już w defensywie skutecznie odpierały ataki przeciwników, wygrywając cały mecz 16 do 14 i ponownie zrównując się punktami z fnatic Rising.

  • Poland MOUZ NXT 16:14 Spirit Academy Russian Federation – Mirage

Na ten moment zarówno MOUZ NXT, jak i fnatic Rising mogą pochwalić się dorobkiem 24. punktów. W dużo lepszej sytuacji jest jednak zespół Polaków, który wciąż ma do rozegrania dwa spotkania w porównaniu do europejskiej formacji. Ta ma przed sobą już tylko jedno grupowe starcie z Young Gods.