WePlay Esports poinformowało, iż finały ligi akademii nie odbędą się w Kijowie, jak to miało być według planów. Przez postępującą pandemię turniej zostanie dokończony online.

Wizja MOUZ NXT, wznoszącego puchar WePlay Academy League po raz trzeci w Kijowie, byłaby naprawdę piękna. Niestety takiego obrazka przynajmniej w najbliższej przyszłości nikt nie uświadczy. Ze względu na pandemię oraz niestabilną sytuację polityczną, finały odbędą się online. Kwestie postępującego koronawirusa i napiętych stosunków ukraińsko-rosyjskich to jedne z najgorętszych tematów ostatnich tygodni, stąd decyzja organizatorów nie może specjalnie dziwić.

MOUZ NXT awansowało do decydującej fazy, wygrywając swoją grupę z bilansem 7-1. 11 lutego młode Myszy zmierzą się z Astralis Talent, czym zainaugurują swój udział w play-offach. Decydującą czwórkę uzupełniają również BIG Academy oraz Spirit Academy. Potencjalne zwycięstwo w całym turnieju byłoby trzecim triumfem z rzędu organizacji w historii rozgrywek. Póki co WePlay Academy League nie wygrywała żadna inna drużyna. Mistrzowie trzeciego sezonu zabiorą ze sobą 45 tysięcy dolarów.