Akademia mousesports, wraz z dwoma Polakami na pokładzie, okazała się najlepszym zespołem WePlay Academy League Season 1.

Faza zasadnicza WePlay Academy League Season 1 dobiegła końca. Każdy zespół rozegrał zaplanowane czternaście spotkań, a najlepszą drużyną z całego zestawienia okazało się mouz NXT, w którym swoje umiejętności zaprezentowali Hubert „szejn” Światły oraz Kamil „siuhy” Szkaradek, niegdyś wychowankowie Izako Boars.

Zespół polskiego duetu z czternastu meczów wygrał aż jedenaście. Nasi rodacy oczywiście mieli na to gigantyczny wpływ, o czym świadczą ich statystyki indywidualne – siuhy wypracował sobie rating 1.13, zaś szejn delikatnie niższy 1.09. Mimo wszystko, bezsprzecznie najskuteczniejszym graczem mouz NXT w sezonie zasadniczym był Dorian „xertioN” Berman, zawodnik z Izraela, który może pochwalić się ratingiem 1.16.

WePlay Academy League Season 1 weszło teraz w kolejną fazę, w której VP.Prodigy, Astralis Talent, Na`Vi Junior oraz fnatic Rising walczą o ostatnie miejsce w fazie pucharowej. Do play-offów awansowali już zawodnicy mouz NXT, Young Ninjas i BIG Academy.

Finały odbędą się na turnieju LAN-owym w Kijowie w dniach 27-29 sierpnia, a w puli nagród znajduje się okrągłe $100.000. Zwycięzcy z pewnością otworzą przed sobą wrota do najlepszych zespołów na świecie, a po fazie zasadniczej mouz NXT zdecydowanie jest głównym faworytem.