Akademia mousesports ponownie pokazuje swój gigantyczny potencjał. mouz NXT z łatwością pokonało Entropiq, które niedawno zdobyło mistrzostwo 4. sezonu EDC.

Młode Myszki ponownie zaskakują! mouz NXT rozegrało dziś pierwszy mecz w głównej fazie Pinnacle Cup II, w którym spotkało się z Entropiq – rosyjską drużyną, która niedawno podniosła puchar w czwartym sezonie European Development Championship. Zespół siuhego i szejna zdeklasował swoich przeciwników.

mousesports NXT od samego początku dusiło swoich rywali. Na mapie Dust2 wygrali pistoletówkę oraz kolejne trzy starcia, nim Entropiq odpowiedziało. Rosjanie stanęli przed szansą wyrównania wyniku, lecz to Myszy ponownie przejęły inicjatywę. Europejski skład aż do końca pierwszej połowy kontrolował grę, nie oddając ani jednego punktu rywalom. Po zdobyciu przewagi 12:3, domknięcie mapy było formalnością i mecz zakończył się wynikiem 16:6.

Scenariusz wyglądał podobnie na drugiej mapie, czyli de_Ancient. Mousesports NXT przez zdecydowaną większość pierwszej połowy dominowało swoich rywali, którzy byli w stanie zdobywać jedynie pojedyncze punkty. Dopiero na chwilę przed zmianą stron Entropiq przebudziło się i rzutem na taśmę zapewniło sobie wynik 11:4. mouz NXT w drugiej pistoletówce zaatakowało obszar bombowy B, podłożyło bombę, lecz nie zdołało obronić ładunku wybuchowego. Po zmianie stron Rosjanie próbowali odrobić wynik, ale przepaść punktowa okazała się zbyt duża. Mouz NXT wygrało tę mapę 16:9.

Warto wspomnieć, że Entropiq to obecnie zespół zajmujący 17. miejsce w rankingu HLTV. Rosyjska drużyna od prawie dwóch miesięcy utrzymuje się na tym poziomie, a ostatnio dopisali do swojego konta kolejny sukces zwyciężając 4. sezon European Development Championship. Podopieczni hoocha niedawno wywalczyli sobie awans do 14. sezonu ESL Pro League.