Mousesports i Windigo są pierwszymi drużynami, które przebrnęły przez zamknięte kwalifikacje do europejskiego Minora. Obie ekipy przechodzą do kolejnego etapu walki o Majora w Katowicach.

• European Union mousesports 2:1 France Vitality (Inferno 7:16, Mirage 16:14, Nuke 16:10)

Pierwsze mecze drabinki wygranych przyniosły niezwykle ciekawe spotkanie mousesports z Vitality. Mecz lepiej rozpoczął się dla Francuzów, którzy zdołali szybko przełamać rywala i wyszli na prowadzenie 6:1 na Inferno. ,,Myszy” wzięły się do roboty dopiero od tego wyniku, a niezła gra w defensywie zmniejszyła ich stratę przed zmianą stron do trzech oczek. Druga połowa należała jednak do apEXa i spółki, którzy oddali przeciwnikowi tylko jeden punkt, wygrywając 16:7.

Później zawodnicy mierzyli się na Mirage'u, gdzie początkowy wynik oscylował w granicach remisu. Od wyniku 3:5 na niekorzyść mousesports byliśmy jednak świadkami lepszej passy tego zespołu. Seria skutecznych ataków zapewniła ekipie ropza zwycięstwo połowy. Vitality przebudziło się w końcówce, dzięki czemu do przerwy przegrywało tylko jednym punktem. Po zmianie stron byliśmy świadkami kilku wyrównanych rund, które ostatecznie wpadały na konto ,,Myszy”. Co więcej, kiedy antyterroryści dali się pokonać, szybko wracali na właściwe tory. W ostatnich rundach Francuzi próbowali wrócić z wyniku 9:14 i próba ta wyglądała obiecująco. Na ich nieszczęście, potknęli się na ostatniej prostej do dogrywki, przegrywając 14:16.

Początek Nuke'a należał do mousesports, które osiągnęło prowadzenie 4:0, choć w rundzie nr 3 potrzebowało do tego clutcha 1 vs 5 w wykonaniu STYKO. Vitality próbowało wrócić do spotkania, lecz zdobywało maksymalnie dwie rundy z rzędu, później dając się znowu pokonać. ChrisJ i spółka wchodzili na drugą połowę z siedmiopunktowym prowadzeniem. Francuzi nie dawali za wygraną i sukcesywnie zmniejszali stratę, która w najlepszym momencie wynosiła tylko trzy oczka. Podczas decydujących potyczek to jednak ,,Myszy” przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść, triumfując 16:10.

• Serbia Valiance 0:2 Bulgaria Windigo (Inferno 9:16, Dust2 6:16)

W drugim spotkaniu zapewniającym awans na Minora mierzyły się Valiance oraz Windigo. Początek pierwszej mapy był niezwykle wyrównany – widzieliśmy tam szybkie wymiany, a żadna z ekip nie potrafiła znaczniej odskoczyć z prowadzeniem. To udało się Bułgarom dopiero w drugiej części tej połowy, kiedy zaprezentowali cztery skuteczne ataki z rzędu. Serbska formacja nie dawała za wygraną i przed zmianą stron zbliżyła się jeszcze do oponenta na odległość jednej rundy. Na niewiele się to zdało, ponieważ Windigo całkowicie dominowało grając jako antyterroryści. Zespół przegrał tylko dwie potyczki, co dało mu zwycięstwo 16:9.

Po przerwie drużyny spotkały się na Dust2, gdzie Bułgarzy kontynuowali swoją dobrą grę. Pierwszy raz dali się pokonać dopiero przy stanie 0:5, lecz ten sukces nie pozwolił Valiance przejąć inicjatywy. Windigo zdecydowanie kontrolowało sytuację na mapie i przy każdej okazji popisywało się błyskawicznym resetem przeciwnika. Świetna postawa w obronie zapewniła im prowadzenie 12:3 do przerwy. EspiranTo wraz z kolegami podjęli próbę zmniejszenia straty po przegraniu pistoletówki, lecz stać ich było na zdobycie tylko trzech rund. Później ekipa poizona spokojnie zwyciężyła starcie 16:6.