Myszy będą miały nowego prowadzącego i snajpera na nadchodzący sezon? Według doniesień neLa, które przedstawił na łamach 1pv.fr – jest to możliwe. Podobno drużyna myśli nad ściągnięciem Frederika „acoR” Gyldstranda i Chrisa „dexter” Nonga.

Nie oszukujmy się – minione 12 miesięcy było bardzo słabe dla mousesports. Ekipa, która świetnie kończyła 2019 rok, w poprzednim sezonie kompletnie straciła formę. W praktycznie każdych zawodach zawodziła. Jedynym wyjątkiem był ICE Challenge 2020, który wygrała i DreamHack Masters Winter 2020 – EU, w którym zgarnęła srebrny medal.

Nikogo nie powinno zatem dziwić, że prowadzący formacji – Finn „karrigan” Andersen według 1pv.fr i HLTV niezbyt ma ochotę przedłużyć umowę z niemiecką organizacją. Najwidoczniej w jego karierze nadszedł moment, w którym po prostu potrzebuje zmiany otoczenia i nowego wyzwania, które czeka na niego chociażby w FaZe. Amerykański klub ma przecież dywizję do naprawienia, a znając Finna – on byłby w stanie postawić ją na nogi.

Po ewentualnym rozstaniu z karriganemmousesports rzekomo będzie chciało ściągnąć Chrisa „dexter” Nonga. Wspomniany gracz aktualnie jest częścią Renegades, w którym odpowiada za dowodzenie. Wydaje się więc, że byłby dobrą opcją dla grona Torbjørna „mithR” Nyborga, ale to czas pokaże.

Poza dexterem w zespole może pojawić się jeszcze Frederik „acoR” Gyldstrand, który od dłuższego czasu działa w barwach MAD Lions. Snajper z Danii miałby zastąpić legendę – Chrisa „chrisJ” de Jonga, która pod kątem indywidualnym w 2020 roku zawiodła osiągając rating – 0.91. Umówmy się – od takiego zawodnika oczekuje się czegoś więcej.

Warto podkreślić, że dla Torbjørna „mithR” Nyborga i Nonga, wspólny epizod w pod banderą Myszek byłby powrotem do współpracy, która pierwszy raz między nimi miała miejsce w Renegades. Udało im się wtedy zwyciężyć łącznie 6. turniejów.

Jeżeli plotki się potwierdzą, skład mousesports będzie się prezentował następująco:

  • Lithuania Aurimas „Bymas” Pipiras
  • Slovakia David „frozen” Čerňanský
  • Estonia Robin „ropz” Kool
  • Denmark Frederik „acoR” Gyldstrand
  • Australia Chris „dexter” Nong
  • Australia Torbjørn „mithR” Nyborg – trener