Wiele wskazuje na to, że Source 2 za niedługo pojawi się na serwerach Counter-Strike'a. Pewien moder zaserwował nam przedsmak, jak świat CS:GO może wyglądać na nowym silniku.

Fani najpopularniejszego FPS-a od Valve od lat wyczekują nowego silnika gry, czyli Source 2. Miałby on zapewnić lepszą optymalizację gry oraz szereg rozwiązań naprawiających wieloletnie bolączki uwielbianego przez wielu tytułu. Wiele pogłosek wskazuje na to, że wydarzy się to jeszcze w tym roku, a niektórzy twierdzą, że jeszcze najbliższego lata przyjdzie nam w CS:GO na nowym silniku.

Maxim „Gabe Follower” Poletaev stwierdził, że ma dość czekania i sam wziął się do roboty chcąc zobaczyć jak gra może wyglądać w środowisku Source'a 2. Maxim używając odpowiednich narzędzi przeniósł mapę de_Mirage w świat Half-Life: Alyx, czyli najnowszej odsłony przygód o Gordonie Freemanie, która niedawno zadebiutowała na platformach wirtualnej rzeczywistości. Oto co z tego wyszło:

 


Jak widać jest to raczej ewolucja, a nie rewolucja. Mimo to jest ona wręcz niezbędna w liczącym już prawie osiem lat Counter-Strike: Global Offensive. Prawdopodobnie Gabe Follower rozpoczął nowy trend wśród miłośników CS:GO i w przyszłości zobaczymy więcej tego typu materiałów.