W trzecim ćwierćfinale MLG Columbus spotkali się reprezentanci Team Liquid i Counter Logic Gaming. Lepsi w tym spotkaniu okazali się s1mple i jego koledzy, awansując tym samym do półfinału, gdzie zmierzą się ze zwycięzcą meczu Virtus.pro/Luminosity Gaming.

Wybór map:

  • United States Liquid odrzuciło Overpass
  • United States CLG odrzuciło Dust2
  • United States Liquid wybrało Cache
  • United States CLG wybrało stronę TT
  • United States CLG wybrało Mirage
  • United States Liquid wybiera stronę TT
  • Train wybrany spośród pozostałych map
  • United States CLG wybrało stronę TT

Pierwsza mapa: de_cache – Team Liquid 16:13 (3:12; 13:1) Counter Logic Gaming

Pierwszą lokacją spotkania ćwierćfinałowego była mapa de_cache, którą znacznie lepiej zaczęli gracze Counter Logic Gaming. Zdołali oni wygrać rundę pistoletową i z łatwością zdobywali kolejne rundy. Zawodnicy Team Liquid dali radę zdobyć tylko jeden punkt i reprezentanci CLG prowadzili już z wynikiem 10:1. tarik i jego koledzy z drużyny popisali się świetną grą w pierwszej połówce i Liquid nie miało wiele do powiedzenia. Na półmetku z ogromną przewagą rund prowadzili gracze Counter Logic Gaming z wynikiem 12:3.

Po zmianie stron rundę pistoletową zdecydowanie lepiej rozegrali zawodnicy Team Liquid, którzy bez większych problemów poradzili sobie z rywalem i zdobyli czwarty punkt na swoje konto. Dzięki przewadze ekwipunku udało im się wygrać również kolejną rundę i to właśnie oni przejęli inicjatywę, wygrywając następne pojedynki. Przy wyniku 12:11 dla CLG, w ciężkiej sytuacji zdołał poradzić sobie nitr0 i tym samym dał swojej drużynie remis na tej mapie. Reprezentanci Team Liquid zaliczyli świetny występ po stronie terrorystów i wypracowali sobie dwupunktową przewagę (14:12). Dopiero po tak wielu przegranych rundach gracze Counter Logic Gaming zdołali się przebudzić i zdobyli 13 punkt na swoje konto, na nic się to jednak zdało, gdyż to drużyna s1mple'a wygrywa mapę de_cache, po świetnym comebacku, z wynikiem 16:13.

 

Druga mapa: de_mirage – Team Liquid 16:6 (9:6; 7:0) Counter Logic Gaming

Drugą lokacją ćwierćfinałowego spotkania była mapa de_mirage. W pierwszej pistoletówce lepsi okazali się gracze Counter Logic Gaming, dzięki czemu zdobyli przewagę pieniężną nad rywalem. Na nic się to jednak zdało, gdyż świetną rundę zagrali zawodnicy Team Liquid, zdobywając pierwszy punkt. Dzięki wygraniu tego pojedynku nabrali pewności siebie i zaczęli zdobywać kolejne punkty na swoje konto. Zdecydowanie duże znaczenie dla swojego zespołu miał Aleksandr „s1mple” Kostyliev, który zagrał świetne spotkanie, zdobywając kluczowe fragi w spotkaniu. Jego zespół na półmetku drugiej mapy prowadził 9:6.

Po zmianie stron zawodnicy, w rundzie pistoletowej Team Liquid skutecznie zdołali zająć bombsite B, dzięki czemu udało im się zdobyć 10 punkt na swoje konto. Tym samym od awansu do półfinału dzieliło ich już tylko 5 rund. Ostatecznie to Liquid pokonuje Counter Logic Gaming i dzięki temu zmierzą się w dzisiejszym półfinale ze zwycięzcą meczu Poland Virtus.pro/Brazil Luminosity Gaming.