W pierwszym półfinale MLG Columbus spotkały się drużyny Natus Vincere i Astralis. Lepsi okazali się gracze ukraińskiej organizacji, którzy w tym spotkaniu pokonali duńskich zawodników z wynikiem 2:0. Awansują tym samym do wielkiego finału, który odbędzie się już jutro!

Wybór map:

  • Denmark Astralis odrzuciło Cobblestone
  •  Natus Vincere odrzuciło Cache
  • Denmark Astralis wybrało Inferno
  •  Natus Vincere wybrało stronę CT
  •  Natus Vincere wybrało Dust2
  • Denmark Astralis wybrało stronę CT
  • Mirage wybrany spośród pozostałych map
  • Denmark Astralis wybrało stronę CT

Pierwsza mapa: de_inferno (wybór Astralis)Natus Vincere 16:14 (7:8; 9:6) Astralis

Pierwszą lokację półfinałowego spotkania wybrali zawodnicy Astralis, a zespół Natus Vincere postawił na rozpoczęcie po stronie antyterrorystów. To właśnie oni dużo lepiej weszli w ten mecz, wygrywając pistoletówkę, następnie zdobywając kolejne 4 punkty. Wtedy inicjatywę przejęli Duńczycy, którzy zdołali doprowadzić do wyrównania wyniku. Mimo świetnej predyspozycji Edwarda, który po 15 rundach miał aż 17 fragów, to duński zespół prowadził na półmetku z wynikiem 8:7.

W drugiej pistoletówce zespół Natus Vincere postawił na szybkie wejście na bombsite B, co okazało się skuteczną taktyką, dzięki czemu doprowadzili oni do wyrównania wyniku. Na skutek wygrania rundy pistoletowej Na'Vi miało przewagę pieniężną nad rywalem, co pozwoliło im zdobyć kolejne 2 punkty na swoje konto. Gdy Astralis miało już środki, by zakupić pełne wyposażenie, bez większych problemów udało im się wygrać rundę. Przy wyniku 10:9 dla zawodników Natus Vincere, GuardiaN i flamie pozostali w sytuacji przeciwko 4 graczom Astralis, gdzie GuardiaN popisał się świetnymi umiejętnościami gry z AWP, zdobywając 3 fragi. Zwycięstwo Astralis na pierwszej mapie stawało się coraz trudniejsze do wykonania, więc zawodnicy duńskiej organizacji postanowili wykorzystać przerwę w grze i uspokoić swoją grę, co przyniosło pozytywny skutek w postaci zdobycia dwóch kolejnych punktów. Przy wyniku 14:11 dla Na'Vi, gracze Astralis ugrali piekielnie ważną rundę, dając sobie nadzieję, na wygranie tej mapy. Duńczycy zdobyli również kolejne dwa punkty, doprowadzając do wyrównania wyniku (14:14). Ostatecznie to gracze ukraińskiej organizacji zachowali zimną krew i wygrali pierwszą mapę 16:14.

Druga mapa: de_dust2 (wybór Natus Vincere)Natus Vincere 16:5 (12:3; 4:2) Astralis

Drugą część półfinałowego spotkania zdecydowanie lepiej zaczęli reprezentanci Natus Vincere, którzy zdołali wygrać osiem rund z rzędu. Po takiej miażdżącej przewadze gracze Astralis próbowali nawiązać kontakt, zdobywając 3 punkty na swoje konto, lecz tylko tyle udało im się wygrać w pierwszej połowie drugiej mapy. Na półmetku zespół Na'Vi prowadził aż 12:3!

Po zmianie stron pistoletówkę kolejny raz wygrywają gracze ukraińskiej organizacji, lecz w kolejnej rundzie zawodnicy Astralis zdołali zaskoczyć przeciwnika, zdobywając 4 punkt na swoje konto. Duńczycy próbowali nawiązać kontakt z rywalem, wygrywając jeszcze jedno starcie. Ostatecznie to reprezentanci Natus Vincere wygrywają tę mapę i całe spotkanie, jednocześnie awansując do wielkiego finału, w którym powalczą o 500,000$.

Wielki finał zaplanowany jest na jutro, na godzinę 19:30, a powalczą w nim zawodnicy Na'Vi i zwycięzca meczu Team Liquid/Luminosity.