Dojście amerykańskiej drużyny Team Liquid do półfinałów było nie lada zaskoczeniem. Pokonali oni na swojej drodze między innymi fnatic, po zaciętej walce na de_dust2. Z kolei Luminosity Gaming aby znaleźć się w tym miejscu, musieli wyeliminować naszych rodaków z Virtus.Pro

Zespoły następująco eliminowały mapy:

1. Brazil Luminosity odrzuca dust2
  2. United States Liquid odrzuca inferno
  3. Brazil Luminosity wybiera mirage ( United States Liquid wybiera stronę CT)
  4. United States Liquid wybiera cache ( Brazil Luminosity wybiera stronę TT)
  5. Cobblestone został wylosowany (United States Liquid wybiera stronę CT)
  • de_mirage

Pierwsza mapa wybrana przez Brazylijczyków zaczęła się dla nich bardzo dobrze. Przegrali pistoletówkę, ale bardzo szybko odpowiedzieli w kolejnej rundzie i zaczęli wypracowywać sobie przewagę. Przez całą pierwszą połowę posiadali lekką dominację nad przeciwnikiem i zwyciężyli ją 8:7. Po zmianie stron to Team Liquid wzięło się za rozdawanie kart. Po tym jak pistoletówka wpadła na ich konto, doprowadzili do wyniku 15:9. Wtedy „coldzera” zrobił coś niesamowitego, broniąc bombsite'u B:

Po tej akcji Amerykanie nie potrafili zamknąć mapy de_mirage. Brazylijczycy doprowadzili do dogrywki i zwyciężyli 19:15. Najlepszymi graczami wśród Luminosity Gaming byli FalleN oraz wcześniej wymieniony coldzera, więc jeśli któryś z graczy wylądował w Twoim Fantasy Team'ie, zdobył on sporo punktów. Statystyki wszystkich graczy:

@HLTV.org

• de_cache

Tutaj drużyna s1mple'a idealnie zaczęła spotkanie. Wygrana runda pistoletowa, oraz trzy kolejne zagwarantowały im świetne wejście w tę mapę. Ich dobrą passę podtrzymał „Hiko” wygrywając niezwykle ciężką sytuację 1 na 4.

Pierwsza połowa zakończyła się 9:6 z korzyścią dla Team Liquid. Po zmianie stron Amerykanie wygrali kolejną pistoletówkę w tym spotkaniu i wydawać by się mogło, że łatwo wygrają tę mapę, gdy prowadzili 15:6. Jednak wtedy Brazylijczycy zapewnili nam powtórkę z rozrywki z pierwszej mapy. Wykonali przepiękny comeback, wygrywając 9 rund z rzędu doprowadzając do dogrywki. W doliczonym czasie gry, oddali swoim oponentom tylko jeden punkt i zwyciężyli de_cache 19:16, oraz całe spotkanie 2:0.

Na tej mapie najlepszym zawodnikiem okazał się 'TACO', który mógł się pochwalić aż 36 zabójstwami, w stosunku do 22 śmierci.

@HLTV.org

Dzięki temu pięknemu zwycięstwu Luminosity Gaming zmierzy się w finale z ukraińską formacją Natus Vincere!