Zwycięzcy grupy B, czyli Fnatic oraz Team Liquid zmierzyli się na de_dust2, jednak to właśnie reprezentanci amerykańskiej organizacji mogą spać spokojnie.

Wybór map:

  • Sweden Fnatic odrzuca Mirage
  • United States Liquid odrzuca Inferno
  • Sweden Fnatic odrzuca Cache
  • United States Liquid odrzuca Train
  • Sweden Fnatic odrzuca Inferno
  • Dust2 został wylosowany
  • United States Liquid wybiera stronę terrorystów

Mecz się rozpoczął, runda pistoletowa, w której to Liquid podłożyło bombę, jednak mimo tego pierwszy punkt wylądował na koncie Fnatic. Po zakupie broni przez szwedzką formację dennis i olof zaprezentowali wzorową kooperację, zabijając czterech oponentów na długiej. Trzecia runda mogłoby się wydawać, że będzie już tylko formalnością, ale EliGE zaskoczył niejednego widza, wygrywając w starciu 1 vs. 2 z małą ilością punktów życia. Kolejne trzy rundy zdobyli tegoroczni zwycięzcy z Katowic, jednak na tym poprzestali. 5:1 i następuje zwrot akcji, Liquid szybkimi akcjami wykonuje niesamowity comeback. Wszystkie światła skierowane zostały na Erica „adreNa” Hoaga, który w dużej mierze przyczynił się do uzyskania takiej przewagi na korzyść jego drużyny. Pierwsza połowa kończy się z rezultatem 10:5 dla formacji ze Stanów Zjednoczonych.

Po zmianie stron passa trwała, jednak chwilowo, bowiem po wygranej „pistoletówce” Hiko zawiódł, poprzez skrócenie, w związku z czym Fnatic bez większych problemów opanowało mniejszy bombsite. W kolejnej rundzie flusha zainicjował wejście dwoma trafieniami w głowę, dzięki czemu Szwedzi odnotowali kolejne punkty na swoim koncie. Doprowadzili do remisu 11:11, po czym s1mple z trudem odparł atak, ale to właśnie dzięki niemu zmienił się wynik na 12:11 dla Liquid. Zespół vuggo ponownie wyrównał, ale nie na długo i to wszystko za sprawą EliGE'a, który zabił wszystkich przeciwników. Amerykanie z Ukraińcem na pokładzie mimo ostatecznej przewagi liczebnej, w 26 rundzie zrezygnowali z próby rozbrojenia bomby. Ostatecznie doszło do dogrywki – starcie równie ekscytujące, jak mecz mousesports vs. Flipsid3.

Hoag rozpoczął 31 rundę, wykazując się świetnym refleksem,  wspomogli go koledzy z zespołu, dzięki czemu objęli prowadzenie. Rotacja punktów i rezultat 17:16, dla można by rzec underdoga. Zmiana stron i co? Hiko! Świetnie zachował się w sytuacji jeden na jednego, wyczekując na ruch rywala. Fnatic mimo wszystko wyrównało i byliśmy świadkami kolejnego barażu. Wynik zaskoczył na pewno znaczną większość widzów – 22:19 dla Team Liquid!