Niektórzy twierdzili, że Gambit Gaming z Dosią na czele, może okazać się czarnym koniem turnieju. EnVyUs z kolei zmagają się ze sporymi problemami jeśli chodzi o ich grę. Jak w takim razie przebiegło to spotkanie?

Proces odrzucania map:

  1. France EnVyUs odrzuciło Train
  2. Russian Federation Gambit odrzuciło
  3. France EnVyUs odrzuciło
  4. Russian Federation Gambit odrzuciło
  5. France EnVyUs odrzuciło Mirage
  6. Cache został wylosowany
  7. Russian Federation Gambit wybiera stronę CT

Jan „wayLander” Rahkonen wykazał się nie lada umiejętnościami i zapewnił rosyjskiej drużynie pierwszą pistoletówkę tego meczu. Bez większych problemów i strat Gambit Gaming zgarnęło kolejne dwie rundy, w których Francuzi force'owali. Na pierwszym full'u nV chcieli zaatakować bombsite B i doszło do sytuacji jeden na jednego, w którym zmierzyli się Dosia z Happym i to 'X God' okazał się lepszy. Pierwszy punkt EnVyUs zdobyli dopiero na wynik 1:5. Ta runda sprawiła, że Francuzi zaczęli się rozpędzać i zdecydowanie odbudowywać swój wynik. Od tego momentu Gambit Gaming mieli tylko jeden przebłysk i przegrali pierwszą połowę 6:9.

Druga runda pistoletowa również wpadła na konto rosyjskiego zespołu. Szybkim wjazdem na bombsite B zaskoczyli swoich oponentów. Dzięki temu mogliśmy zobaczyć kolejny remis w tym meczu – 9:9. EnVyUs wpadło w kłopoty, pozwalając na to, by ich przeciwnicy znów odskoczyli z wynikiem. Najbardziej skutecznym zawodnikiem, był wcześniej wymieniony wayLander, który mógł się pochwalić statystykami 26-4-11. Potrafił sam wejść na bombsite, zabijając dwóch lub nawet czterech przeciwników. EnVyUs gdy przegrywali 15:9, poczuli nóż na gardle i nagle zaczęli odrabiać wynik, jednak okazało się to tylko odroczeniem wyroku. Francuzi przegrali 16:13.

Po tej przegranej EnVyUs odpada z turnieju MLG Columbus 2016, a Gambit Gaming spotka się w meczu decydującym, z przegranym pojedynku United States CLG vs. Denmark Astralis.