Środowe zmagania rozpoczynamy meczem przegranych drużyn grupy A: FlipSid3 vs. mousesports. Sprawdźmy, kto okazał się lepszy podczas drugiego dnia MLG Columbus 2016.

• Ukraine FlipSid3 wybiera stronę antyterrorystów

Mecz rozpoczyna się rundą pistoletową, w której bezkonkurencyjnie FlipSid3 po stronie antyterrorystów pokonało swoich przeciwników. Wszystko dzięki Yegorowi „markeloff” Markelov, który zdobył szybkie trzy zabójstwa dla swojej drużyny. To pozwoliło zespołowi na bezproblemowe zgarnięcie trzech kolejnych punktów. Formacja mousesports swoje pierwsze zwycięstwo odniosła w czwartym starciu (3-1). Nie była to jednak łatwa runda. Musieli w tym momencie zacząć się budzić, bo wbrew pozorom w tym systemie gry nie ma się zbyt wiele czasu i okazji na poprawienie swoich błędów. FlipSid3 nie dawali swoim niemieckim rywalom żadnych szans (7-1). Każde wejście na bombsite kończyło się dla nich niekorzystnie. Przewaga punktowa zwiększała się z każdą kolejną rundą (10-1). Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12-3 dla ukraińskiego składu.

Pistoletówka w drugiej części wpadła na konto mousesports, dając im możliwość na powrót do gry (12-4). FlipSid3 starało się mimo przewagi nie lekceważyć swoich przeciwników. Niemiecki skład zdecydowanie lepiej radzili sobie po stronie antyterrorystów. Warto zaznaczyć świetną formę gracza Nikola „NiKo Kovač, który w tym meczu robi świetną robotę dla swojego zespołu mając na koncie dwadzieścia trzy zabójstwa. Żadna formacja nie chciała się poddać, jednak FlipSid3 w tym momencie mogło zacząć czuć się zagrożone. Zaledwie dwa punkty dzieliły ich od zremisowania (14-12). Początkowo jednostronna walka przerodziła w krwawą rywalizację. Spektakularny powrót Niemców doprowadził do wyniku 15-15 i dogrywki.

Dogrywkę otworzyła formacja mousesports. Tutaj ponownie spotkaliśmy z zaciętą grą. FlipSid3 zdecydowanie lepiej czuło się po stronie antyterrorystów. Walka runda za rundę sprawiła nam niespodziankę w postaci drugiej dogrywki (18-18) w której to FlipSid3 bardzo mocno starało się wziąć górę nad przeciwnikiem. Mousesports nie dawało za wygraną, każdy atak odpychało z podwójną siłą (20-20). Kiedy już wszystko wskazywało na wygraną jednej z drużyn, spektakularne akcje sprawiały, że pojawiały się kolejne wątpliwości. Trzecia dogrywka z początku okazała się być bardziej przychylna dla FlipSid3, ale jedną z trzech rund dla Niemców, zagwarantował ChrisJ, który wygrał ciężką sytuację 1 na 3. „Myszy” znów zaczęły prowadzić i ponownie pojawiła się szansa na zakończenie meczu, lecz Shara przedłużył widowisko, doprowadzając do czwartej dogrywki (24:24). Przed zmianą stron, to Ukraińcy mieli przewagę. (26:25). Walka po raz kolejny okazała się wyrównana i doszło do piątego over time'u (27:27). Niemcy pierwszy raz od stanu 15:15 wypracowali sobie dwurundowe prowadzenie (30:28). To właśnie oni okazali się mocniejsi i po tym niezwykle wyrównanym meczu, mousesports wygrywa 31:28.