EnVyUs ostatnio, które ostatnio nie błyszczało formą zmierzyło się Counter Logic Gaming na mapie Cobblestone w piątym meczu fazy grupowej MLG Columbus 2016. Spotkanie zakończyło się 16:8 dla CLG.

Przebieg odrzucania map przebiegł następująco:

  1. France EnVyUs odrzuciło overpass
  2. United States CLG odrzuciło inferno
  3. France EnVyUs odrzuciło dust2
  4. United States CLG odrzuciło cache
  5. France EnVyUs odrzuciło train
  6. Cobblestone zostało wylosowane
  7. France EnVyUs wybrało stronę terrorystów

Francuzi dobrze weszli w to spotkanie, wygrywając pierwszą pistoletówkę. Kolejne dwie rundy również wpadły na ich konto, jednak nie były to łatwe punkty. Dzięki temu, CLG zdobywając rundę na swoim pierwszym full'u zmusili Francuzów do grania eco. Podczas gdy widniał wynik 4:2 dla nV, Amerykanie zdołali wygrać force'a, a zaraz potem zremisowali na 4:4. Spotkanie w dalszym ciągu było bardzo wyrównane. EnVyUs wygrało pierwszą połowę 8:7. Counter Logic Gaming mogłoby mieć lepszy wynik, jednak Fugly nie był zbyt skuteczny, a przed zmianą stron „chwalił się” statystykami 4-2-10.

Druga pistoletówka okazała się rundą wyrównującą, ponieważ drużyna amerykańska zdobyła swój ósmy punkt. Cutler zapewnił prowadzenie 10:8 swojej formacji, zdobywając pięć zabójstw z UMP-45. Od tego momentu CLG zaczęło uciekać z wynikiem. Francuzi nie zdołali zdobyć ani jednej rundy po stronie antyterrorystów, przez co przegrali całe spotkanie 16:8. Jak na drużynę, który wygrała ostatniego majora, zagrali fatalne spotkanie.

CLG spotka się jutro z wygranym z meczu Denmark Astralis vs. Russian Federation Gambit, a EnVyUs z przegranym.