Za nami spotkanie otwierające grupę C, w tym meczu do pojedynku stanęły drużyny Astralis i Gambit Gaming. Tym razem na faworytów typowani byli gracze duńskiej organizacji i nie zawiedli oni swoich fanów, wygrywając ten pojedynek.

  1. Denmark Astralis odrzuca Cobblestone
  2. Russian Federation Gambit odrzuca Overpass
  3. Denmark Astralis odrzuca Cache
  4. Russian Federation Gambit odrzuca Mirage
  5. Denmark Astralis odrzuca Inferno
  6. Train został wybrany spośród pozostałych map
  7. Russian Federation Gambit wybiera stronę antyterrorystów

To drużyna Astralis była nazywana zdecydowanym faworytem tego spotkania, jednak ich kibice mogli poczuć dreszczyk emocji w tym meczu. Duńczykom udało się wygrać pistoletówkę, lecz wtedy inicjatywę przejęli gracze Gambit Gaming, którzy zdobyli kolejne 5 punktów! Dopiero po wzięciu przerwy duńscy zawodnicy zdołali ułożyć swoją grę i tym razem to oni wygrali kolejną rundę i sześć następnych. Na półmetku zespół Astralis prowadził wynikiem 9 do 6.

Po zmianie stron świetną grą popisał się Dauren 'AdreN' Kystaubayev, zdobywając 4 fragi w rundzie pistoletowej. Mimo przewagi ekwipunku graczy rosyjskiej drużyny, to Astralis udało się wygrać kolejną rundę i tym samym zdobyć 10 punkt. Po kolejnym przegranym pojedynku reprezentanci Gambit Gaming byli zmuszeni grać na samych pistoletach, jednak udało im się zabić swoich przeciwników, podłożyć bombę i ostatecznie wygrać rundę! Zawodnicy rosyjskiej drużyny próbowali nawiązać próbę kontaktu, lecz na nic zdał się ich wysiłek, ponieważ to Duńczycy ostatecznie wygrali to spotkanie (16:10).

Astralis zmierzy się jutro z drużyną United States Counter Logic Gaming, a Gambit Gaming zagra przeciwko France Team EnVyUs w meczu przegranych grupy C.