Obecnie trwa druga tura otwartych kwalifikacji ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021. Po pierwszym dniu zmagań na placu boju pozostały zaledwie cztery drużyny, w tym Dolej Miodu z Kamila „KEi” Pietkuna.

Turniej cieszył się dużą popularnością, bo wzięło w nim udział ponad 100 drużyn. Ponad 90 z nich odpadło jednak w ramach pierwszego dnia rozgrywek, a na placu boju pozostali tylko najlepsi. Pierwszy dzień to także ciekawe spostrzeżenie, bowiem zaledwie jedna organizacja przetrwała maraton spotkań i była nią AVEZ, a dokładniej mówiąc drugi skład Ośmiornic. Ten w pierwszej turze kwalifikacji nie mógł wziąć udziału przez zapis regulaminu, który zabrania uczestnictwa dwóm drużynom będącym własnością jednego właściciela. Tym razem nic nie stało na przeszkodzie i młode Ośmiornice zaprezentowały się z dobrej strony, awansując do półfinału turnieju.

Do ostatniego etapu dotarły ponadto trzy mixy, są to: Dolej Miodu, FREESTYLE oraz ex-Pompa. Pierwszy z nich to oczywiście drużyna KEia, który od lipca nie posiada stałej drużyny. Dolej Miodu w ostatnim, wczorajszym meczu rozgromiło PGE Turów 16:3, tym samym awansując do półfinału. Co ciekawe, w ekipie KEia wystąpił Michał „MOLSI” Łącki, który od roku rozwijał swoją karierę w Valorancie. Być może kwalifikacje do ESL Mistrzostw Polski były doskonałym pretekstem dla zawodnika, by wrócić do gry w CS:GO? Na razie nie znamy odpowiedzi na to pytanie.

Rywalem Dolej Miodu będzie FREESTYLE, czyli kolejny mix napakowany znanymi graczami. Występują w nim OKOLICIOUZ, darko, morelz, Furia i splawik. Teraz przed drużyną stoi szansa awansu do zamkniętych kwalifikacji.

Ostatnim mixem jest ex-Pompa – w tym wypadku nazwa może zwieźć na manowce, bo w drużynie gra zaledwie trzech graczy z przeszłością w organizacji Isamu, są to: baljs, Demho i Grashog. Drużyna w ostatnim, wtorkowym meczu pokonała ekipę Bożydara.

Dzisiaj odbędą się zaledwie dwa spotkania, to Dolej Miodu kontra FREESTYLE oraz AVEZ KRAKEN kontra ex-Pompa. Zwycięzcy tych meczów awansują do zamkniętych kwalifikacji, które zaplanowano na 21-22 sierpnia. W turnieju wezmą udział: The Lycans, M1 EDEN, TPT, VIXIT, Dr. Pepper Team, Ungentium i dwie drużyny z drugiej tury otwartych kwalifikacji.