To był turniej FURII. Ekipa z Brazylii bez większych problemów dopięła dziś swego i stanęła na najwyższym stopniu podium DreamHack Masters Spring – NA.

Przypomnijmy sobie na początku, jak wyglądała droga brazylijskiego składu do decydującego starcia o pierwsze miejsce na DreamHackuFURIA trafiła do grupy A, w której poza nią znajdowali się jeszcze członkowie LiquidMIBR oraz Chaos. KSCERATO i spółce udało się zwyciężyć z każdym z nich, dzięki czemu bezpośrednio dostali się do górnej drabinki, w której czekała ich rywalizacja z 100 Thieves. Podopieczni ImAPeta także nie byli w stanie powstrzymać rozpędzonej ekipy arTa i tym samym powędrowała ona do Wielkiego Finału.

W nim ponownie grono yuuriha stanęło na polu bitwy z Team Liquid, tak jak we wcześniejszym etapie. Tym razem również lepsi okazali się być Brazylijczycy, którzy startując z wyniku 1:0 dołożyli dwie kolejne wygrane mapy – 16:12, 16:5 i przeszli do świętowania pierwszego dużego sukcesu w 2020 roku, przez który ich portfel wzbogacił się o $40 000.

Jeżeli chodzi o finał DreamHack Masters Spring – EU, to triumfowało w nim BIG, a przeczytać o przebiegu tamtego spotkania możecie pod tym adresem.