Już tylko dwa zwycięstwa dzielą Michała „OKOLICIOUZA” Głowatego od miana mistrza Niemiec. Dziś Polak wraz z NLG powalczy z cowaną o awans do wielkiego finału ESL Meisterschaft Spring 2022.

Chociaż OKOLICIOUZA na niemieckiej scenie Counter-Strike’a jest od lat to jeszcze nigdy nie zdołał zdobyć tego jakże cennego lokalnego trofeum. Najbliżej wygrania krajowych mistrzostw Głowaty był w Polsce, gdy w barwach Virtus.pro  wystąpił w finale ESL Mistrzostw Polski 2019, aczkolwiek musiał przełknąć gorycz porażki.

Dziś Polak ponownie może zagrać w finale krajowych mistrzostw, lecz już w Niemczech. O godzinie 15:00 NLG podejmie w Berlinie cowanę. Stawką tego pojedynku będzie wielki finał ESL Meisterschaft Spring 2022, gdzie już czeka faworyzowane Sprout. Kiełki bez dwóch zdań będą faworytami w tym pojedynku niezależnie od tego, z kim się w nim zmierzą.

Zwycięzca ESL Meisterschaft Spring 2022 nie tylko zgarnie główną nagrodę pieniężną w wysokości 6 tysięcy dolarów, ale i zagwarantuje sobie miejsce w ESL Pro League Conference, a także Play-Inach IEM Cologne.

  • 15:00 – Germany NLG vs cowana Germany
  • 19:00 – Germany Sprout vs NLG/cowana Germany – wielki finał