Wisła All in! Games Kraków oficjalnie zaprezentowała swojego nowego zawodnika. Na pokład w miejsce Wiktora „mynio” Kruka wskoczył Krzysztof „Goofy” Górski.

Biała Gwiazda pojawiła się na arenie CS:GO w październiku 2019 roku. Wyciągnęła wówczas rękę do dobrze prezentującego się mixu – Adwokacik. Mając go pod banderą była w stanie osiągać całkiem niezłe wyniki na polskiej scenie. Zdobyła bowiem srebrny medal w PGA – WarmUP PLE i dotarła do półfinału ESL Mistrzostw Polski osiągając drugie miejsce w fazie zasadniczej. Nie ulega jednak wątpliwości, że z biegiem czasu wszyscy oczekiwali czegoś więcej – kibice, zarząd i gracze.

Postanowiono zatem, że kolejnym krokiem w przygodzie Wisły Kraków ze sportem elektronicznym będzie przeprowadzenie porządnych testów zawodników. Gdy nadchodziło to zadanie – w organizacji zatrudniony został Mariusz „loord” Cybulski, szkoleniowiec z ogromnym doświadczeniem, który wie doskonale, jakich osób potrzeba, aby drużyna świetnie działała. Ostatecznie w dywizji znaleźli się – Grzegorz „szpero” Dziamałek, Wiktor „mynio” Kruk, Grzegorz „jedqr” Jędras, czyli trzon, który był w niej już wcześniej i do tego Olek „hades” Miskiewicz oraz Dominik „fanatyk” Barkiet.

W wyżej podanym zestawieniu również coś nie grało. Niby na papierze był potencjał, ale na serwerze często grono Dziamałka uznawało wyższość rywala. Po czterech miesiącach zapadła następna decyzja. Cybulski i spółka pożegnali się z fanatykiem i zaprosili do współpracy kogoś bardziej ogranego. Kogoś, komu ta szansa spadła z nieba. Mowa o Patryku „ponczek” Witesie, po którego dołączeniu w końcu zaczęło im się układać.

Epizod z ponczkiem rozpoczął się od zgrupowania. Chłopaki skupili się podczas niego typowo na przygotowaniu swojej gry. Odpuścili sobie turnieje – woleli najpierw dopiąć jak najwięcej szczegółów i przyzwyczaić się do występowania z Patrykiem zamiast Dominikiem.

Chwilę później nadeszła pora na pierwszy poważniejszy sprawdzian  i jednocześnie sukces – 3. odsłona Nine to Five, w której ekipa jedqra pokonała na swojej drodze m.in. MIBR North. W finale naszych rodaków zatrzymał Team Spirit. Jak to się natomiast mówi – co się odwlecze to nie uciecze. W Nine to Five 5 doszło do zwycięstwa Wisły All in! Games Kraków, które poruszyło całą społeczność z Polski. Nareszcie fani mogli cieszyć się z jakiegoś międzynarodowego osiągnięcia i światełka w tunelu.

W dalszym etapie działania z ponczkiem, Wiśle Kraków z pewnością marzyło się trofeum ESL Mistrzostw Polski lub Polskiej Ligi Esportowej. Ostatecznie jednak nie udało się wywalczyć ani jednego, ani drugiego, choć w ESL MP było naprawdę blisko, ponieważ zespół do tarł do Wielkiego Finału, w którym po zaciętym spotkaniu przegrał przeciwko Illuminar Gaming.

Mimo wszystko podopieczni loorda udali się na zimową przerwę raczej w dobrych humorach. Nikt nie spodziewał się, że w formacji może dojść do zmian, a tu proszę – niespodzianka. Anonymo Esports, czyli nowy polski klub zaoferowało mynio testy, a następnie stały angaż. Kruk stwierdził, że spróbuje swoich sił w innym otoczeniu i zmienił barwy.

Wisła All in! Games Kraków musiała więc rozglądać się za kimś, kto wypełni lukę po Wiktorze. W sieci krążyły różne doniesienia. Na Twitterowym profilu polish leaks informowano, że drużyna sprawdza Tomasza „phr” Wójcika i Krzysztofa „Goofy” Górskiego. Dziś wiemy, że zapadła decyzja, żeby przystąpić do nadchodzącego sezonu z Górskim, który w styczniu rozstał się z PACT.

Goofy jest zawodnikiem, który na polskiej scenie poznał już smak znaczących sukcesów. W przeszłości będąc częścią paczki Dawida „lunAtic” Cieślaka dwukrotnie cieszył się z tytułu mistrza Polskiej Ligi Esportowej – raz na LAN-ie, raz online i dwa razy wygrał Esport Tour Pro. Jeżeli natomiast mowa o poważniejszych osiągnięciach na międzynarodowej arenie, to póki co brakuje ich na jego koncie. Czy z Białą Gwiazdą będzie mógł na nie liczyć? Ciężko w tej chwili stwierdzić. Jedno jest pewne – dołącza do solidnej ekipy ze sporymi ambicjami i co chyba aktualnie najważniejsze – slotem w IEM Katowice 2021 Play-in, podczas którego wystąpią m.in. dywizje fnaticLiquid mousesports.

Wspomniane wyżej wydarzenie wystartuje 16. lutego. W puli nagród znalazło się osiem przepustek do głównego turnieju Intel Extreme Masters Katowice 2021 i symboliczne $28 000 do podzielenia dla tych, którym nie uda się zgarnąć slota.

Skład Wisły All in! Games Kraków wygląda teraz tak:

  • Poland Grzegorz „szpero” Dziamałek
  • Poland Olek „hades” Miskiewicz
  • Poland Patryk „ponczek” Wites
  • Poland Grzegorz „jedqr” Jędras
  • Poland Krzysztof „Goofy” Górski
  • Poland Mariusz „loord” Cybulski – trener